Myšlenky na play out, o baráži ani nemluvě, jsou tak hodně předčasné. Až posledních pět kol rozhodne, kdo bude mít příjemné starosti a kdo se naopak začne strachovat o setrvání v nejvyšší soutěži.

Hlavní kouč HC ČB Jaroslav Formánek si pochvaluje: „Byla to vyloženě vydřená vítězství!  Každý zápas je dnes pro nás jako play off, kluci tak k tomu přistoupili a vybojovali dvě vítězství, která jsou o to cennější," poznamenal.

S Kladnem Jihočeši prohrávali na svém ledě 0:2. „Do utkání nás vrátily dvě využité přesilové hry. Během minuty jsme využili nejdříve přesilovku pět na tři, poté pět na čtyři a rozhodující gól jsme dali na začátku třetí třetiny. Přes velký tlak jsme jednobrankové vedení ubránili," líčí bitvu Jaroslav Formánek.

Ve druhém duelu s Plzní si naopak Českobudějovičtí vypracovali dvoubrankový náskok. Oba góly dali v početní výhodě. Plzeň z přesilovky snížila, ale domácí tým znovu nejtěsnější vedení uhájil.

Tři inkasované góly ve dvou zápasech jsou výbornou vizitkou pro defenzivu v čele s brankářem Davidem Gábou.  „Na to jsme se zaměřili," přitakává  Jaroslav Formánek. „V minulých zápasech jsme dostávali dost gólů. Kluci pochopili, že cesta k úspěchu vede přes stoprocentní obranu. Doma padali do střel, bojovali, přesvědčili se, že jen tudy vede cesta nahoru," kvituje.

Šestnácté České Budějovice teď ztrácí na dvanáctou Mladou Boleslav pouhý bod, poslední Kladno dva! V tabulce je tlačenice, jakou trenéři mládeže nepamatují.

Naděje juniorů HC ČB na postup mezi dvanáctku ožila. „Máme to ve svých rukou, klukům věřím," říká přesvědčivě trenér Jaroslav Formánek a s kolegou Ladislavem Koldou připravuje tým na nejbližší zápasy na Slavii a na Spartě.

Závěr základní části Jihočeši dohrají doma: přivítají Liberec, Mladou Boleslav a Jihlavu (15.2.).