Kde byla podle vás hlavní příčina porážky?

Teď jsem pochopil, co pro soupeře znamená malé budějovické kluziště. Když jsem tady hrál, tak jsem na něj byl zvyklý. V minulé sezoně jsem ale hrál na trochu větším, takže to pro mě byl docela skok. Přechod na malé hřiště byl těžší a proto jsme měli v první třetině problémy. Nakonec jsme se přizpůsobili a od druhé třetiny už to vypadalo lépe. Byli jsme blízko bodu a škoda, že jsme na něj nedosáhli, i když soupeř měl více šancí.

Mohla mít na váš pomalejší vstup do zápasu vliv i náročná cesta?

O tom se může polemizovat. V deset hodin jsme vyráželi z Bratislavy. Dali jsme si oběd ve Velké Bíteši a přijeli jsme sem. Je fakt, že člověk jde na led prakticky půl hodiny po vystoupení z autobusu. Spíše nám ale vadilo to malé hřiště. Když jsem tady hrál, tak jsem si ani neuvědomoval, jak je malinké.

Jediný gól vašeho týmu jste dosáhl hlavou nebo nějakou částí výstroje?

Ani nemohu říct, čím jsem ho dosáhl, protože by to bylo neslušné…

Chybělo vám v power play hodně, abyste nakonec vyrovnali?

Já jsem tam měl tři dorážky a padalo to tam všelijak. Chyběl jen kousek. Ještě více mě ale mrzí promarněná přesilovka pět na tři na přelomu druhé a třetí třetiny.

Co jste říkal výkonu domácího týmu?

Ještě když jsem tady byl, tak třeba Milan Gulaš nebo David Kuchejda byli mladí kluci. Teď už vyspěli a táhnou tu káru. Budějovice mají věkový průměr týmu ideální kolem sedmadvaceti let. My jsme o nějaké tři roky mladší. Já jsem druhý nejstarší hráč mužstva. Máme spoustu hráčů, kteří musejí nabírat zkušenosti. Mezinárodní konfrontace je pro ně výborná. Věřím, že do startu ligy vyladíme formu, protože chceme hrát na titul. Zatím doma vyhráváme, ale musíme se naučit vyhrávat i venku.

Zápas jste odehrál s kapitánským céčkem. Jste kapitánem i na celou sezonu?

Zatím céčko rotuje mezi třemi hráči. Jsme tři kandidáti na pozici kapitána. V Budějovicích to vyšlo na mě. Před sezonou si mužstvo určí, kdo bude kapitánem nastálo.

Hned na začátku zápasu jste u mantinelu bez cizího přičinění upadl. Zřejmě byl nekvalitní led?

Led byl opravdu špatný. Ze začátku vypadal výborně, ale jak bylo hrozné teplo, tak se dost bořil. Měl jsem jinak nabroušené brusle a jak jsem chtěl zrychlit, tak mi uklouzla noha a už jsem byl na mantinelu.

Vypadalo to, že jste celý zápas odehrál s velkou chutí a čišela z vás touha vyhrát. Bylo tomu tak?

Určitě. Slíbil jsem do šatny i nějakou odměnu, když vyhrajeme. Už se také nemusí zopakovat takováhle příležitost, abych si tady zahrál jako soupeř a Slovanista. Chtěl jsem vyhrát já i celý mančaft. Rádi bychom postoupili do finálového turnaje European Trophy do Salcburku, proto je porážka nepříjemná. V sobotu v Plzni už musíme zase bodovat.

Před zápasem domácí fanoušci vyvolávali vaše jméno. Zaregistroval jste to?

Samozřejmě. Bylo to velice příjemné. Jsem rád, že jsem tady zanechal nějakou stopu za těch pět sezon, které jsem tady odehrál. Závěr zápasu byl také velice milý, když při podávání rukou fanoušci znovu zavolali mé jméno. Lépe se mi odcházelo do kabin.