„Play off nehorázně prožíváme, hokej řešíme před i po zápasech," směje se předseda fanklubu Pavel Vágner. „Domácí zápasy budou mít určitě úžasnou atmosféru, fandit bude celý vyprodaný stadion," je přesvědčen před pondělním prvním utkáním série.

Náhodě nechtějí nic ponechat ani Motoráci, skupina fanoušků, která připravuje choreografie v hledišti. „Určitě bude speciální choreo, můžu prozradit, že do něj chceme zapojit úplně celý stadion," naznačuje Lukáš Máče s tím, že detaily musí zůstat překvapením.

„Na přípravě pracujeme v asi desetičlenné skupině pár posledních víkendů. V sobotu celý den jsme všechny náležitosti chystali v tělocvičně," dodává. Diváci dnes na sedačkách najdou barevné fólie. O první komerční pauze kotel odpočítá okamžik, kdy by je všichni měli zvednout vestoje nad hlavu a vydržet tak minimálně minutu.

V ochozech nebudou chybět ani příznivci soupeře. Podporovat hráče hostující Slavie Praha by v hledišti Budvar arény mohly dva autobusy fanoušků. Takové je alespoň přání Karla Košťála, místopředsedy fanklubu sešívaných, který má organizaci výjezdů na starosti.

Naše hokejové šílenství je již legendou

Mimořádný sportovní zážitek a spoustu emocí slibuje semifinále play off první WSM ligy. V sérii, která začíná již dnes na ledě Budvar arény, se střetnou kluby s extraligovou historií. „Konečně to bude hokejovější," těší se na zápasy ČEZ Motoru s pražskou Slavií předseda budějovického fanklubu Pavel Vágner.

Odpovídat by tomu měla i atmosféra v hledišti, kde se nejen domácí fanoušci chystají předvést to nejlepší ze svého repertoáru. Na tribunách ale nebudou chybět ani slávisté, kteří vypraví na jih Čech dva autobusy. Někteří fanoušci prý z hlavního města vyrazí i po vlastní ose. „Speciální vlak ale podobně jako vaši fanoušci určitě nevypravíme," naráží Karel Košťál, místopředseda fanklubu Slavie, s úsměvem na památný výjezd příznivců Motoru do Jihlavy. V lednu se na Vysočinu vypravily dva tisíce českobudějovických fanoušků.

Muž s přezdívkou Karlos hokejové šílenství pod Černou věží vnímá s velkým obdivem. „O výsledku rozhodnou hráči na ledě, my je můžeme akorát povzbuzovat. A v tom má Motor určitě navrch, jeho podpora od fanoušků je obrovská a v prvních dvou zápasech série určitě svému týmu vytvoří parádní atmosféru," konstatuje smířlivě Karel Košťál.

České Budějovice patří mezi oblíbenou destinaci slávistických fanoušků. Mezi vyznavači obou barev totiž panují přátelské vztahy. „Se spoustou lidí se dobře známe. Potkáváme se třeba i mimo hokejovou sezonu na letních srazech fanoušků z celé republiky," přibližuje Karlos.

Přátelství oba tábory navázaly během vzájemných bitev svých klubů v nejvyšší soutěži. Nynější střet v play-off o úroveň níže má tak rozhodně další náboj. „Jde o takové připomenutí zašlé slávy," usmívá se Karel Košťál.

Místopředsedu fanklubu Slavie proto soupeř v semifinále první ligy zaskočil. „Měl jsem představu, že bychom se utkali až v baráži o extraligu, o které oba sníme. Mrzí mě, že jeden z nás bude muset vypadnout, a tím mu sezona skončí," říká Karel Košťál.

„Dokázal bych si představit, že se potkáme až o patro výš, takhle bude mít jeden z nás nevyhnutelně smůlu." přidává se i budějovický Pavel Vágner. „Slavie je těžký soupeř, ale máme výhodu domácího prostředí, věřím, že to urveme," věří další z příznivců Motoru Lukáš Máče.

I Jihočeši už navíc osnují výjezd do Prahy, kam se série již v závěru týdne přesune. „Byli jsme na obou čtvrtfinálových zápasech v Přerově, na Slavii musíme také," má Lukáš Máče jasno. „Den za dnem vykupujeme další a další lístky, sám soupeřův tým očekává až patnáct set fandů z Budějc, bude to paráda," slibuje Pavel Vágner jihočeskému týmu podporu i na cizím ledě.