Hosté vrátili do branky Čiliaka, opět trochu zatřásli složením útočných formací, ale jinak byla sestava prakticky stejná jako v posledním utkání s Pardubicemi. Pražané dali v brance trochu překvapivě šanci Neužilovi, jenž je momentálně v klubu až třetím v hierarchii gólmanů.

V duelu prvního s posledním celkem tabulky byly karty rozdány celkem jasně. Jenže na ledě bylo všechno jinak. Minimálně v úvodu zápasu. Prvních šest minut se totiž hrálo jen na jednu branku. A překvapivě na tu sparťanskou.

Jihočeši si vynutili dvě přesilovky a tu druhou také dokázali zužitkovat. Po střele Formana zaznamenal dorážkou svůj premiérový extraligový gól junior Kubíček.

Po značně letargickém vstupu do utkání Sparta přidala a potil se Čiliak v hostující kleci. Několik hodně ošemetných situací však dokázal vyřešit a při šanci Řepíka mu pomohlo břevno.

Obětavě bránící Motor přežil i první přesilovku soupeře a pak sám uhodil podruhé. Po bekhendu Karabáčka a následné nevídané skrumáži dotlačili kotouč do branky podruhé, ale videorozhodčí gól neuznal, protože byl údajně dosažen rukou.

Do druhého dějství vstoupila výrazně aktivněji Sparta a ve 26. min. se také dočkala vyrovnání. Po rychlé akci doslova procpal puk do sítě přes Čiliakovu výstroj Buchtele.

Tlak Pražanů postupně sílil a v polovině západu už šli poprvé v utkání do vedení. Při vyloučení Formana nejprve nastřelil břevno nepovedenou střelou Sobotka, ale poté si srazil Horákovu přihrávku bruslí do vlastní sítě obránce Slováček – 2:1.

Odpověď Motoru naštěstí byla blesková. Při hře čtyři na čtyři se parádně trefil kapitán Pýcha a bylo znovu vyrovnáno.

Jenže třetí třetina už se odehrávala plně v režii favorita, který Jihočechy zatlačil do jejich pásma a ve 45. min. si znovu vzal vedení. Trvalý tlak přetavil ve třetí gól Říčka. Za pouhou minutu obral Řepík o kotouč Allena, předložil ho Rouskovi a ten už neměl sebemenší problém zvýšit na 4:2.

To bylo směrem k poctivě bojujícím hostům až kruté. Jejich střídačka sáhla po oddechovém času, ale momentum zápasu už bylo definitivně na straně Sparty. Další dvě branky pak navíc přidali Němeček a Sobotka. Konečný výsledek tak vyzněl hodně jednoznačně, ale tak vysoko si Jihočeši prohrát za výkon v prvních dvou třetinách nezasloužili.

Branky a nahrávky: 26. Buchtele (M. Jandus, Pech), 32. Horák (Sobotka), 45. Říčka (Buchtele, Pech), 46. Rousek (Řepík, M. Jandus), 53. Němeček (Pech, Říčka), 55. Sobotka (řepík) – 6. Kubíček (Forman, D. Voženílek), 33. Pýcha (Plášil, R. Přikryl). Vyloučení: 3:6, využití: 1:1. Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Pešek, Malý. Bez diváků.
Sparta: Neužil – Košťálek, Němeček, Jurčina, Kalina, Polášek, T. Dvořák, M. Jandus – Řepík, Horák, Sobotka – Tomášek, Sukel, Rousek – Říčka, Pech, Buchtele – Dvořáček, Vitouch, A. Kudrna. Trenéři Hořava a Jandač.
Motor: Čiliak – Plášil, Pýcha, Kubíček, Vydarený, Allen, Slováček – Ville, Toman, Christov – Forman, D. Voženílek, Karabáček – Zd. Doležal, R. Přikryl, Holec – Jonák, Prokeš, M. Beránek – P. Novák. Trenéři Prospal a Totter.