Jedním gólem přispěl k vítězství i zkušený útočník Tomáš Nouza (31 let), který přišel před sezonou s gloriolou vyhlášeného střelce z Mladé Boleslavi. „Já ale ten gól nedal. Vůbec jsem v té době nebyl na ledě. Poprvé v životě jsem dal gól ze střídačky," směje se.

V Havlíčkově Brodu jste vyhráli, takže zápas hodnotíte převážně pozitivně?
Sice jsme vyhráli, ale nebyl to z naší strany zrovna ideální zápas. Nezvládli jsme ho především po taktické stránce, když jsme dělali především ve druhé třetině zbytečné fauly a pořád jsme byli na trestné lavici. Je pravda, že rozhodčí byli slabší, ale neunášeli jsme to. Podobné věci se nám budou stávat i v sezoně, když rozhodčí půjdou proti nám. Na tom musíme zapracovat, protože jsme si úplně rozhodili tempo hry. První třetina byla dobrá, ta druhá byla strašná.

První třetinu z vaší strany chválíte, ale už od druhé minuty jste prohrávali.
To je pravda. Hned při druhém střídání jsme udělali chybu, kdy nám domácí hráč projel přes celé hřiště a dal gól. Nepohlídali jsme si ho. To byl špatný vstup do utkání, ale pak se to zvedlo a první třetina byla z naší strany dobrá. Ta druhá ale byla bohužel šílená.

Jak to tedy bylo s tím vaším vyrovnávacím gólem?
Byl to můj první gól, který jsem dal ze střídačky. Vůbec jsem nebyl ani na ledě, když mě hlásili jako autora branky. Ani nevím, kdo ho dal, ale já jsem vůbec na ledě nebyl. Ze střídačky jsem dal gól skutečně poprvé v životě.

Reklamovali jste autorství gólu u rozhodčích?
Jeli jsme za rozhodčími, ale oni byli slabí opravdu ze všech stran. U všech tří gólů spletli, kdo ho dal a kdo nahrával. Zápas se jim skutečně nepovedl.

V průběhu zápasu jste dostal desetiminutový osobní trest. Byl za protesty?
Byl. Už jsem to nemohl vydržet. Byl tam jasný faul s přeseknutím hokejky. Rozhodčí na to kouká ze dvou metrů a řekne, že to faul nebyl. Tak už jsem nevydržel a řekl mu k tomu své. Samozřejmě je to chyba. Nemohu takhle oslabit tým na deset minut. Stávat se to nemá. Stalo se a doufám, že letos naposledy. Rozhodčí se mi potom omluvil, ale mě to neomlouvá.

Vyhráli jste ale přes to všechno potřetí v řadě a celkově vaše výsledky v přípravě nejsou špatné. Je to povzbuzení pro sezonu?
Ze začátku jsme měli těžké extraligové soupeře Plzeň a Spartu. Tam asi nikdo nečekal naše vítězství, i když některé výsledky mohly vypadat trochu jinak. S přípravou jsme celkem spokojeni. Pořád je to ale jenom příprava, kde se na výsledky neklade takový důraz. Důležité to bude přenést do soutěže.

Ve čtvrtek vás čeká generálka na první ligu s Jihlavou, ale zároveň budete hrát o první místo v Regionálním poháru. Bude pro vás mít zápas o to větší náboj?
Já bych neřekl. Bereme to jako poslední přípravné utkání, které chceme dobře odehrát a vyhrát. Především je důležité nachystat se na soutěž.

Jednalo by se ale o první trofej pro obrozený Motor. Tato myšlenka v kabině neproběhla?
Neproběhla. Doufám, že těch trofejí ještě bude víc.

Není trošku problém, že s Jihlavou hrajete generálku a hned v pondělí také prvoligovou premiéru?
Řekl bych, že to není úplně dobře zvolené. Když jsme šli do Regionálního poháru, tak jsme samozřejmě nevěděli, jak bude rozlosovaná liga. Hrát se stejným soupeřem poslední přípravný a pak hned první soutěžní zápas, to asi nikdo nechtěl. Ale bohužel to tak je.

Budete před Jihlavou v generálce něco schovávat, protože pondělní mistrovský zápas je pochopitelně výrazně důležitější než ten pohárový?
Nechceme odkrýt úplně všechno, co máme připraveno. Třeba přesilovky. Ale je fakt, že chceme vyhrát. A pak je v zápase těžké něco schovávat.

Přišel jste do Motoru s vizitkou vyhlášeného střelce, ale v přípravě jste dal po korekci v Havlíčkově Brodu jen jeden gól. Nejste z toho malinko nervózní?
Přípravy mám vždycky slabší, takže nějaké panice nepropadám. Beru to skutečně jako přípravu a hodně si zkouším. Jsou třeba situace, kdy přihrávám i v pozicích, ze kterých bych už mohl střílet. Přípravné zápasy jsem nikdy neměl nějak moc dobré, takže nějaký stres si z toho nedělám. Ale na druhou stranu jeden gól je málo. To je jasné.

Netrefil jste se ani v penaltových rozstřelech, které byly občas zpestřením přípravných zápasů.
To bylo v úvodních zápasech přípravy. Byly tam z mé strany různé pokusy, ale nikdy nedopadly gólem. Nájezdy jsou věc, která se musí pilovat i na tréninku. Už jsem na tom také začal pracovat.

Prakticky celou přípravu jste odehrál v jednom útoku s Josefem Strakou a Michalem Švihálkem. Vyhovuje vám, že máte stálé parťáky, což v letní období nebývá zvykem?
Ze začátku přípravy jsem nastupoval s jinými spoluhráči a až potom jsme se dostali k sobě s Pepou. Myslím si, že je dobře, když jsou stálé útoky. Hráči si na sebe potřebují zvyknout. V přesilovkách i hře pět na pět, aby věděli, kdo kde má být. Můj názor je takový, že lajny mají být stálé a změny pak jen minimální.

Co jste říkal na početné návštěvy na přátelské zápasy?
Za to patří fanouškům velké poděkování. Je fantastické, když na přátelák přijde půl stadionu. Je to krásné.

První ligu dobře znáte. Kde by se podle vás mohl Motor pohybovat v letošní tabulce?
Věřím, že náš tým má svou sílu. Asi nebudeme konkurence Chomutova, ale věřím, že bychom mohli být do pátého místa.