Máte za sebou svou třetí sezonu v Jekatěrinburgu. Jaká byla v porovnání s těmi předcházejícími z týmového i osobního hlediska?
Letošní sezona byla těm předešlým hodně podobná. Z našeho pohledu to byl opět boj o místo v osmičce nejlepších týmů Východní konference. Když se na ni podívám z osobního hlediska, tak jsem odchytal nejméně zápasů za svého působení v Rusku. Ze šedesáti, které jsme odehráli, jsem nastoupil do dvaačtyřiceti. Bylo to i kvůli zranění. Sezona z mého pohledu byla dobrá, ale nebyla skvělá, jako byly ty dvě předešlé.

Sedmé místo v konferenci a podruhé za sebou postup do play off bralo vedení klubu jako úspěch?
Postoupili jsme potřetí za sebou do play off, což je samozřejmě pro tak malý klub obrovský úspěch.

V prvním kole play off jste narazili na Magnitogorsk. Bylo pro vás pikantní střetnout se ve vyřazovacích bojích s bratrem?
Bohužel jsem odchytal jen první zápas, který jsme v Magnitogorsku vyhráli. Pak si trenér řekl, že to tým zvládne i beze mě…

Prohráli jste 2:4 na zápasy, když po čtyřech duelech byl vyrovnaný stav 2:2. Byla série otevřená, nebo měl favorizovaný soupeř přece jen navrch?
Mně se série těžko hodnotí. Tím, že mě trenér postavil mimo hru, jsem spíš přál postup bráchovi. Těšil jsem se, až to skončí. Myslím, že Magnitka byla hratelná. V prvním kole play off ještě nehrála takový hokej, jako hraje teď. Dalo se přes ni přejít.

V play off jste se do branky postavil jen dvakrát. Byly na vině rozpory s trenérem Razinem?
Ano. Ale problémy měl jen on. Celou sezonu jsem jen doufal, že mi dá pokoj a nechá mě v klidu chytat. To on ale v plánu neměl…

Hodně vás přibrzdila také zlomenina palce, kterou vám v lednu způsobil Alexandr Radulov z CSKA Moskva?
Rozhodně. V té době mě zase trenér chtěl odstavit. Kolegovi se ale nepovedl klíčový zápas, tak jsem se vrátil do branky a měl možná nejlepší výsledky v sezoně. Jenže hned po třech zápasech přišlo zranění.

V seniorské kategorii pořád čekáte na vyhranou sérii v play off. Neztrácíte už pomalu víru, že se jednou dočkáte?
Rozhodně neztrácím. Je to skvělá motivace a o to víc se na play off pokaždé těším.

V Jekatěrinburgu máte pořád platnou smlouvu. Je ale reálné, že budete v klubu i nadále pokračovat?
V klubu na sto procent pokračovat nebudu.

V průběhu sezony se hovořilo o zájmu Petrohradu. Trvá i nadále?
Petrohrad zájem měl, ale už se dohodl na nové smlouvě se svým současným brankářem.

Je pro vás prioritou zůstat v KHL?
Pár týmů jsem odmítl. Čekáme miminko a už nemohu myslet jen na sebe. Nechci toho malého prcka přivést do špinavého města se zkaženým vzduchem. KHL už pro mě není prioritou. Uvidím, kam mě a mou rodinu vítr zavane.

Sledujete pozorně finále KHL, ve kterém váš mladší bratr Jan bojuje v dresu Magnitogorsku proti CSKA Moskva a za stavu 3:3 se bude o titulu rozhodovat v sedmém duelu?
Bráchu samozřejmě sleduji. Série se dostala do toho skutečně hlavního finále. Jsem na sedmý zápas hodně zvědavý.

Od začátku jste naskočil do přípravného kempu české reprezentace pro mistrovství světa a už jste měl dle slov trenéra Vůjtka i jistou nominaci. Proč jste se nyní omluvil?
Z rodinných důvodů jsem se rozhodl zůstat nakonec doma. Mistrovství světa letos končí hodně pozdě. Zatím nemám nikde smlouvu na příští sezonu, takže nevím, kdy zase zmizím z domova. Proto chci teď být doma s manželkou.

S manželkou očekáváte narození potomka. Kdy by k tomu mělo dojít?
Termín máme na červen, ale kdo ví, třeba nás překvapí a vykoukne na svět o něco dříve. Už se na ten moment šíleně těším.

Bude to kluk, nebo malá slečna?
Čekáme chlapečka.

Sledoval jste letošní snažení českobudějovického Motoru v první lize, který nakonec i vinou řady zranění vypadl v semifinále play off se Slavií Praha hladce 0:4 na zápasy?
Sledoval. Na čtvrtfinálovou sérii s Přerovem jsem se díval živě na internetu ještě v Rusku. Semifinálové zápasy se Slavií jsem nestihl. Bohužel pro Motor došlo k obrovským ztrátám v týmu před startem semifinále i během samotné série. Je to smůla, ale i to ke sportu patří. Snad v klubu posbírají síly na příští sezonu a budou mít i více štěstí.

Byl jste s některým z českobudějovických hráčů nebo vedením klubu v těsnějším kontaktu?
Letos jsem s nikým moc v kontaktu nebyl. Měl jsem náročnou sezonu, nechtěl jsem tím nikoho otravovat.

Je v plánu někdy v budoucnu váš návrat do Budějovic?
Četl jsem, že moje hráčská práva patří Hradci Králové, ale je tam nějaká dohoda pro jejich možný odkup do Motoru. Zatím nevím, kdy se budu do Čech vracet a případně do jaké soutěže. Uvidíme. Pochopitelně vidina toho, že bych zase hrál extraliga za Budějovice, se mi strašně líbí. Jsem tam doma, vyrostl jsem tam a dostal se do velkého hokeje.

Co jste říkal výkonům vašeho rodného Písku, který se jako nováček vrátil do druhé ligy a postoupil do předkola play off?
Sledoval jsem jen výsledky. Zápas jsem neviděl ani jeden, takže soudit nemohu. Občas jsem v kontaktu s některými hráči nebo členy klubu, takže informace jsem měl. Myslím, že Písek odehrál dobrý ročník. Vrátil se do druhé ligy, postoupil do play ff a má na čem stavět do další sezony.