Bylo složité dopracovat se k vítězství v duelu s Ústím?
Nastoupili jsme do utkání trochu ospale a přežili jsme několik šancí soupeře. Od druhé třetiny jsme se začali  rozkoukávat. Spadl nám tam také důležitý gól. Nebylo to asi nejkrásnější utkání, ale vítězství bylo ubojované.

V předcházejících domácích zápasech jste byli aktivnější ve hře dopředu. Souhlasíte?
Hosté nás na začátku zápasu trochu zaskočili. Naštěstí nevyužili docela velké možnosti. Od druhé třetiny jsme konečně začali hrát.

Ve třetí třetině už jste skoro jenom hlídali nejtěsnější náskok?
Řekl bych, že to tak má být. Nechtěli jsme se do ničeho moc pouštět a góly nám tam nepadaly. Ve hře dozadu jsme ale byli pozorní a je jenom dobře, že jsme ty tři body umlátili.

Hráli jste stejně zodpovědně jako předtím v Benátkách, odkud jste přivezli vaše první letošní body z ledu soupeře?
Bylo to podobné. Řekl bych, že v Benátkách jsem měl méně práce než doma proti Ústí, ale bylo to skutečně podobné.

Doma jste vychytal třetí nulu v řadě. Která byla pro vás nejcennější?
Nejhezčí byla asi ta první s Kladnem. To byla největší euforie. Tohle je už třetí, jsem za to moc rád a nemohu tomu ani uvěřit.

Útočíte na klubový rekord současného prezidenta Motoru Romana Turka v domácí neprůstřelnosti. Víte o tom?
To zatím nevím. Na statistiky a tabulky zase tolik nekoukám. To je práce našeho tiskového mluvčího Tomáše Kučery. Kolik mi ještě chybí na ten rekord?

Zhruba zápas a půl.
Tak to je nereálné (smích).

V brance jste se ale dostal do velké pohody. S tím souhlasit musíte.
Zápas od zápasu je to lepší a cítím se v pohodě. To je pravda.

Sice u vás s Hynkem Kůdelou nefunguje rozdělení na jedničku a dvojku, ale máte od trenérů te důvěru, což vám jistě vyhovuje.
Je to samozřejmě znát. Každý gólman chce chytat. Když se potom člověk dostane po několika zápasech do laufu, tak je to ideální.

Po porážce v Kadani jste vytěžili z posledních tří zápasů plný počet devíti bodů. Co jste změnili, že došlo k takovému zlepšení?
Po zápase v Kadani jsme si sedli a řekli si, že takové zápasy, jako byly ty první tři venku, prostě hrát nemůžeme. Hlavně jsme se zkoncentrovali ve hře dozadu a neděláme takové hrubé chyby. To se nám vyplácí.

Přidáte další body i v sobotu v Havířově?
Musíme hrát pořád stejně, protože to přináší ovoce. Chceme navázat na naše poslední výkony a přivézt nějaké body. Jsou tam prý hodně bouřliví fanoušci, ale na to my jsme zvyklí.