Byl to jeho zápas. Při absenci Františka Ptáčka dostal kapitánské céčko na hruď útočník Jiří Šimánek (32 let) a v neděli v Karlových Varech odehrál velký zápas. Postaral se o vyrovnávací gól na 1:1 a poté dvěma bravurně proměněnými nájezdy zajistil svému týmu ještě bod navíc.
V úterý povede opět jako kapitán své mužstvo k závěrečnému utkání první extraligové čtvrtiny proti Liberci. Začátek zápasu je v 17.30 hodin.

Dvoubodové vítězství z Karlových Varů je velice cenné, ale nerodilo se vůbec lehce. Souhlasíte?
Z naší strany to nebylo hlavně ze začátku nic moc. Oproti pátečnímu utkání v Litvínově, kde jsme hráli docela dobře, jsme asi třikrát propadli ve středním pásmu a domácí jezdili dva na jednoho. Tam nás podržel Kuba Kovář v brance. Rozhodčí nám pak bohužel neuznal podle mého názoru jasný první gól.

Důležitý první gól zápasu tak dal nakonec soupeř.
Od tohoto momentu byl soupeř lepší a zaslouženě šel do vedení. My jsme se zvedli ve druhé třetině. To byla naše nejlepší pasáž v zápase. Podařilo se nám také vyrovnat. Zápas jsme dotáhli až do nájezdů hlavně díky Kovimu v brance.

Velké štěstí jste měli především při šancích Hrušky v závěru základní hrací doby i nastaveného času.

To byly dva výborné zákroky Kuby Kováře. Ty nám zachránily minimálně bod.

Vzhledem k průběhu zápasu dva body z Karlových Varů berete?
To určitě. Dva body jsou dobré.

V nájezdech jste vy osobně exceloval. Dvakrát za sebou jste překonal brankáře Mensatora ukázkovým forhendovým blafákem. Vaše vyhlášená bekhendová klička už je minulostí?

To určitě ne. Přede mnou jel Milan Gulaš, což je také pravák. Díval jsem se, jak brankář stojí a co dělal. Najížděl jsem z trochu jiné strany, abych ho pořád tlačil do toho, že klička z bekhendu může přijít. Dvakrát se to povedlo.

Při prvním pokusu jste musel dát, jinak by zápas skončil. Měl jste velké nervy?
Trošku mi to připomínalo náš poslední zápas ve Varech z minulé sezony. Prohrávali jsme 1:3, pak jsme z ničeho nic vyrovnali na 3:3 a jel jsem také poslední nájezd v první trojici, kdy jsem musel dát. Také jsme tehdy vyhráli.

Tam jste také nepoužil oblíbený bekhendový blafák.
Udělal jsem to stejně jako tentokrát. Forhendová klička a střela nahoru na lapačku. Mensator šel tentokrát dost brzy dolů, což byla moje výhoda.

Při vašem druhém nájezdu zůstal puk zapasovaný v brankové konstrukci a ani nevylétl ven. Všiml jste si toho?
Nevšiml. Já už jsem jel děkovat do publika, takže to jsem neviděl.

Dvakrát po sobě jste se objevil v roli kapitána. Jak k tomu došlo?

Franta Ptáček má něco s nohou. Shodou okolností jsem ho do ní trefil na tréninku já. S Rendou Vydareným jsme jeho asistenty, takže jeden z nás céčko v takovém případě dostane.

Přibyla vám v úloze kapitána nějaká povinnost navíc?
Jedinou povinností navíc je řešit nějaké problémy s rozhodčími.

V Karlových Varech jste takový problém řešit musel a nepodařilo se vám vyreklamovat podle vás regulérní první gól.
Jeden rozhodčí od červené čáry píská postavení našeho hráče v brankovišti. Přitom druhý rozhodčí, který stojí u branky, uzná gól. To mi přišlo divné.

Jakým stylem probíhala vaše komunikace se sudími po takovém problémovém momentu?

Nejdřív jsme vůbec nevěděli, co se pískalo. Rozhodčí mi vysvětlil, že náš hráč byl v brankovišti. Argumentoval jsem, že jeho kolega ukazoval gól. Neuspěl jsem, takže gól neplatil a navíc se vhazovalo ve středním pásmu.

Videorozhodčí museli řešit váš vyrovnávací gól. Dosáhl jste ho nohou?

Nohou to bylo. Michal Mikeska nastřelil puk na brankáře. Odrazil se na mě a do brány. Jeden rozhodčí stojí u toho, jasně ukáže, že platí gól. Vzápětí ukáže, že se raději poradí s kolegou u videa, aby zodpovědnost nebyla na něm.

Vy platíte za velmi dobrého fotbalistu. Byl to skutečně odražený puk, nebo šikovná placírka?
Bylo to opravdu jenom odražené. Gól platil oprávněně.

Nyní vás čeká Liberec, což je jediný extraligový klub, ve kterém jste kromě Budějovic nastupoval. Znamená to, že budete vypisovat do kabiny odměnu?
Ano. Každý hráč má nějaký svůj tým a Liberec je můj. Nějaké prémie tam budou. V Liberci ale hráli třeba ještě Venca Pletka nebo Pavel Kašpařík, takže nás na to bude víc.

Pod Ještědem jste ale působil jenom zhruba dva měsíce. Asi ve vás vzájemný duel nevzbuzuje nějaké přehnané emoce?

Znám tam ještě spoustu kluků. Pozdravím se s nimi, ale beru to jako normální utkání.

Liberci se daří a v tabulce je pátý. Nečeká vás asi lehký zápas.

Liberec hraje dobře. Má výborný útok, ale chceme bodovat. V dresu soupeře přijede Tomáš Vak, takže už se na něj těšíme.