Gřegořka mrzí hlavně domácí duel s Kladnem, který jeho tým po divokém průběhu prohrál po samostatných nájezdech. „To byly ztracené dva body. Byli jsme lepší a soupeř vyhrál s velkým štěstím. To nás mrzí,“ zlobí se.

Bod po výhře v prodloužení ztratili Jihočeši i v Třinci, kde dlouho vedli. To ale zkušeného beka až tak neštve. „V Třinci se nebude lehce vyhrávat,“ je přesvědčen. „Vedli jsme sice dlouho o gól, ale domácí měli také dost šancí a podržel nás Eda Turek v brance. Vyrovnávací cíl gól přišel krátce před koncem, ale dva body z Třince bych jako ztrátu nebral,“ tvrdí.

Nejhorší duel z dosavadních čtyř odehrál Mountfield v úterý v Plzni, kde prohrál 2:4. „Dvě třetiny jsme byli opravdu o hodně horší. Soupeř byl agresivnější a lépe bruslil. My jsme hráli hodně netakticky. Jim se dařilo, všechny puky se odrážely na jejich hokejky. Honili jsme se za nimi. Neměli jsme se nechat vylákat takovou hrou soupeře,“ má jasno. „Měli jsme zkusit alespoň třetinu hlavně bránit a vyhazovat puky. Trochu jim to znechutit. Pak další průběh zápasu vypadá úplně jinak.“

Deset minut před koncem právě Gřegořek snížil v přesilovce pět na tři na rozdíl dvou gólů a krátce po něm dal Michal Hudec dokonce kontaktní gól. „Za stavu 3:0 pro domácí už tomu na střídačce asi nikdo moc nevěřil, protože jsme se opravdu nedostávali vůbec do šancí. Pak jsme ale dali dva rychlé goly, dostali jsme se do hry a mohlo se to ještě obrátit. Bylo vidět, že Plzeň má strach o výsledek. Dostávali jsme se do tlaku, pak jsme však udělali další chybu a soupeř dal gól, který definitivně utnul naše naděje zahrát si alespoň o bod,“ smutně konstatuje.

V šesti dnech odehráli hokejisté na úvod extraligy čtyři zápasy, což je pořádná porce i pro velmi dobře trénované mužstvo, jakým letošní Mountfield bezpochyby je. „Není to sranda. Když se k tomu přidá cestování třeba do Třince, tak se určitá únava může projevit i po čtyřech zápasech. Systém naší ligy mi přijde tak trochu postavený na hlavu. Měsíc se hraje úplně pořád, později zase bude měsíc volno. Stačilo by hrát pravidelně jeden týden dvakrát a jeden týden třikrát. Samozřejmě to neovlivníme, ale určitě by se dala soutěž naplánovat lépe,“ míní.

Dnes nastoupí Mountfield na domácím ledě proti Slavii Praha, což je nesporně kvalitní soupeř, ale Jihočechům se na něj vždy poměrně daří. „Loni jsme tady se Slavií prohráli 0:7,“ okamžitě varovně zdvihne ukazovák. „Ale je pravda, že většinou jsme tady se Slavií hrávali dobré zápasy. Diváci se mohou těšit na dobrý hokej,“ láká fanoušky do Budvar Arény. „Věřím, že podáme dobrý výkon,“ přeje si.

Slavii sice opustila největší hvězda a nejproduktivnější hráč loňského ročníku extraligy Jaroslav Bednář, ale jinak kádr zůstal prakticky pohromadě. „Mají pořád velice silné mužstvo. Nečeká nás lehký zápas, určitě však neprodáme kůži lacino,“ ujišťuje.