Co rozhodlo o vašem vítězství?
Konečně jsme si vytvořili tlak do branky a využili jsme šance, které jsme si vytvořili. Měli jsme jich spoustu a mohli jsme dát i další góly. Koncovka je náš problém. Důležité ale je, že nám stačilo pět gólů a vyhráli jsme. Příště by se nám ale neproměněné šance nemusely vyplatit.

Který okamžik zápasu považujete za klíčový?
Zápas podle mého definitivně rozhodl pátý gól Jakuba Langhammera.

Hlasatel oznámil jako autora tohoto gólu původně vás. Chvíli to vypadalo, že budete mít hattrick.
To mě vůbec nenapadlo. Nemůžu si přivlastnit gól, který mi nepatří. Hned jsme to opravili. Trošku to jenom zmátlo diváky.

Při vašem prvním gólu puk prudce vylétl z branky a videorozhodčí zkoumal situaci snad deset minut. Byl jste si jistý, že to byl gól?
Hned jsem se radoval, protože už docela poznám, jak cinkne přední, a jak zadní tyč. Byl jsem si tak na devadesát procent jistý, že to byl gól. Bylo ale jasné, že přijde na řadu videozáznam, který gól potvrdil.

Utkání přineslo hodně vyloučených. Hrálo se podle vás tak tvrdě?
Na obou stran bylo skutečně dost vyloučených. Hráli jsme ale dobře v oslabení a hlavně se nám dařilo v přesilovkách. To jsou pak strašně důležité góly, které rozhodují zápasy.

Dal jste dva góly. Měl jste vy osobně ze zápasu dobrý pocit?
Tady vůbec nejde o mě. Důležité je, že jsme doma získali tři body, protože už jsme je hodně potřebovali. Čekají nás ještě další důležité zápasy a věřím, že je zvládneme.

V průběhu zápasu jste také dostal nepříjemný úder do ruky. Jak k němu došlo?
Radim Bičánek mě přes ruku klepl. Potom se mi omlouval, ale docela to bolelo. Musel jsme ruku ledovat, ale nevynechal jsem ani jedno střídání.