V úterý proti Slavii (3:0) si připsal na své konto už dvacátý a v tabulce extraligových kanonýrů figuruje na druhém místě. Svou jubilejní trefu zaznamenal paradoxně v oslabení, ale střela přes obránce Kadlece to byla vskutku výstavní. „Máme to s Kubou Langhammerem nacvičené. Když zachytí puk na mantinelu, tak ho hází naslepo dopředu a já se snažím to tam sbírat. Je super, že to tam takhle spadlo a pomohlo nám to k vítězství,“ řekl ke svému gólu.

Dvacet branek, to je meta, na kterou technický útočník ještě nikdy nedosáhl. „Jsem za to rád, ale hokej je týmová hra. Důležitější je, aby se dařilo celému mužstvu a zvládli jsme i další důležité zápasy. Boj o play off bude ještě hodně těžký,“ je si vědom.

Výhra nad rivalem v boji o šesté místo se nerodila lehce. „Věděli jsme, že se Slavií to bude hodně těžký zápas, protože se hrálo vlastně o šest bodů. Do utkání jsme šli s jasnou taktikou, kterou jsme také plnili. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli, protože nás v boji o první šestku posunul zase o kousek výš,“ chválil si Gulaš.

O vítězství rozhodli domácí ve druhé třetině, kdy dali všechny tři góly. „Do druhé třetiny jsme vstoupili úplně jinak, než jak jsme odehráli tu první. Dali jsme i góly, což rozhodlo,“ uvedl.

Gulaš se ani moc netají tím, že to občas zkusí na rozhodčí s nějakým jemným přifilmováním některých zákroků ze strany soupeřů. Tentokrát mu to jednou vyšlo a zajistil svému týmu přesilovou hru. „Není to tak, že bych nějak simuloval. Tentokrát to skutečně faul byl. Dostal jsem klasickou sekyru přes ruku. Zabolelo to, tak jsem protřepal ruku, aby to rozhodčí viděli, a oni odpískali faul,“ s úsměvem vysvětluje.

S kvalitními výkony Mountfieldu se utěšeně plní také tribuny Budvar Arény a atmosféra zápasů bývá výborná. „Divákům patří velký dík. Ženou nás dopředu a v takové atmosféře se hraje perfektně,“ vzkazuje fanouškům.