Liberec jste prakticky k ničemu nepustili. Čím si vysvětlujete, že jste třetí tým tabulky tak jasně přehráli?

Chtěli jsme do zápasu vstoupit tak, jako v předcházejících utkáních. To se nám podařilo a troufnu si tvrdit, že jsme odehráli nejlepší zápas sezony. Od gólmana po posledního beka jsme podali perfektní výkon.

První třetina se nesla v hodně taktickém duchu a čekalo se na chybu soupeře.

Nechtěli jsme se do ničeho moc pouštět, protože jsme věděli, že Liberec má kvalitní mužstvo. Chtěli jsme dát nějaké góly z brejků a využili jsme většinu šancí, které jsme měli.

První gól jste dal vy osobně po parádní nahrávce Jakuba Langhammera. Líbila se i vám?

Opravdu perfektní. Já už jsem měl jednoduchou pozici. Už jsem jenom nasměroval puk do branky. Spolupráce nám teď v útoku funguje výborně. Nějaké chyby se samozřejmě najdou, ale daří se nám proměňovat šance. To se nám na začátku sezony nedařilo a také jsme za to byli kritizováni. Teď nám to klape a doufám, že to vydrží co nejdéle.

Poslední dobou hodně vyhráváte. Může za to i určitá změna herního stylu?

Snažíme se hrát hlavně zodpovědně z obrany a vepředu trestat chyby soupeře. Z toho dáváme důležité góly. Tenhle měsíc je pro celou soutěž zlomový a rozhodne se, kdo bude v play off a kdo jenom v předkole. Pokud budeme hrát jako dnes, tak tu šestku uděláme.

Dva góly jste dali z přesilovek. Jste spokojeni s touto bilancí?

Ještě to není ideální. Trápíme se hlavně v přesilovkách pět na tři. Ale zase dáváme góly v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Věřím, že to přijde i v přesilovkách.

Dal jste dva góly a v závěru jste měl šanci i na třetí. Už jste dal někdy v extralize hattrick?

Ještě ne. Kluci z útoku mi to v závěru dávali, abych ho dal. Znamenalo by to totiž také příspěvek do týmové kasy. To ale každý člověk rád zaplatí. To už by ale byla jenom taková perlička. Hlavně, že jsme vyhráli.

Hattrick by vás ale určitě lákal?

Určitě bych za něj byl rád.

Po jednom z neodpískaných zákroků soupeře jste si protřepával ruku. Dostal jste sekeru?

To je spíše taková zkouška na rozhodčí. Nějak extra to nebolí, ale třeba se rozhodčí chytne a dá nám přesilovku.