Vítězství jste tentokrát doslova vydřeli. Souhlasíte?

Byl to v letošní sezoně takový náš už klasický zápas. Hrajeme doma, bojujeme, ale po dvou třetinách prohráváme. Stalo se bohužel už pravidlem, že doma musíme otáčet utkání. Už nás to hodně unavuje, protože to stojí strašně moc sil a zápasy jdou v rychlém sledu po sobě. Musíme na tom zapracovat. Je třeba hrát od začátku, a ne až v poslední třetině. Jinak se nám to může vymstít.

V posledních zápasech jste několikrát dostali slepené góly. Dá se tomu nějak zabránit?

Možná je to menší koncentrovaností. Dostaneme jeden gól a úplně se zhroutíme psychicky. Pak dostaneme další. To musíme odbourat, protože je to náš velký problém.

Ve třetí třetině jste se proti pozorně bránícímu soupeři jen těžko dostávali do šancí. Váš vyrovnávací gól dvě minuty před koncem znamenal velkou úlevu?

Ve třetí třetině jsme se trochu dostali do tempa a snažili se hrát jednoduše. Byla tam častější střelba. A že jsem dal gól já, to je úplně jedno. Hlavně, že jsme zápas otočili. Vítězství jsme už nutně potřebovali.

Tentokrát vám příliš nevycházely ani přesilovky, i když vítězný gól v prodloužení jste dali právě při početní výhodě.

Přesilovky rozhodují zápasy a z naší strany to nebylo ono. Nedaří se nám je proměňovat. Musíme je zjednodušit. Hodně střílet a cpát se více do branky. Věřím, že to zlomíme a z přesilovek zase začneme dávat góly.

Po výborném vstupu do sezony se vám trochu přestalo dařit. Dalo se hovořit až o menší krizi?

Já bych snad o krizi ani nemluvil. V krizi může být Kladno, která mu skutečně jen pár bodů. My jsme prohráli nešťastně několik zápasů po vlastních individuálních chybách. V tabulce jsme se propadli trošku níž, ale extraliga je letos natolik vyrovnaná, že stačí vyhrát dva tři zápasy v řadě a jste zase třeba v první čtyřce. Věřím, že nás vítězství proti Varům nakopne hlavně psychicky a zvládneme i další zápasy.