Přestože do startu extraligy zbývá ještě měsíc, utkání mělo solidní úroveň. Cítil jste to také tak?

Tempo utkání bylo velice slušné. Těší nás, že jsme dokázali otočit zápas, ve kterém jsme už 1:3 prohrávali. Pardubice přivedl Pepa Jandač, který tady dlouho trénoval. Chtěli jsme se proti němu vyšvihnout. Za stavu 1:3 jsme si řekli, že už nemáme co ztratit. Zkusili jsme zápas otočit, což se nám také podařilo a jsme za to rádi.

V mužstvu je celá řada nových hráčů. Už se podařilo je zabudovat do sestavy?

Zatím si pořád ještě zvykáme. Do startu extraligy zbývá měsíc, takže na souhře můžeme pořád pracovat. Něco už se ale rýsuje a myslím, že by nám to mohlo klapat. To potvrdil i zápas s Pardubicemi. Věřím, že nám to vydrží i do extraligy.

Dva góly jste dali z přesilovek. Mohla by být právě hra v početní výhodě v sezoně vaší předností?

Dvě třetiny byl zápas řízen tak nějak všelijak a v té třetí nám to pan rozhodčí jako by vrátil v podobě několika přesilovek za sebou. Přesilovku jsme si zahráli i v prodloužení a je super, že jsme z ní dali rozhodující gól.

Přestože se jednalo o přípravu, dostal jste desetiminutový osobní trest. Jaké pro to máte vysvětlení?

Měl jsem nějaké výhrady k rozhodčím. To ale musím v každém případě odbourat. Všímám si podobných blbostí a nesoustředím se na hru. Nějaké peníze do kasy nebo svačinka do kabiny z mé strany určitě budou, protože tohle si nemohu dovolit.

Hodně nečekaně ukončil kariéru zkušený gólman Roman Turek. Chybí vám v kabině i na ledě hodně?

Bylo to pro nás velké překvapení. Eda přišel do kabiny a oznámil nám, že končí kariéru. Všichni jsme z toho byli v šoku. Doufali jsme, že si to třeba ještě rozmyslí, ale on už byl pevně odhodlán. Samozřejmě nám bude chybět, ale máme v týmu dostatek zkušených hráčů, kteří by ho mohli nahradit. To bylo vidět i v utkání s Pardubicemi, které jsme odehráli velice slušně.

Byl to podle vás letošní nejkvalitnější odehraný zápas?

Určitě. Už jsme delší dobu na ledě a to je každý týden znát. Ta největší únava z prvních čtrnácti dnů už odezněla a na úrovni zápasů se to projevuje. Navíc je super, že jsme vyhráli.

Dal jste dva krásné góly. Jsou důležité pro vaše sebevědomí?

Jsem za ně rád. Rozumíme si se svými spoluhráči v útoku a doufám, že nám to takhle bude klapat i nadále. Celý měsíc jsem se na ledě cítil špatně a postrádal fyzičku. Dával jsem si hodně do těla a při zápasech to bylo znát. Byl jsem skoro neviditelný. Teď už by to mělo být snad jenom lepší a lepší.

Budete i nadále nastupovat v jednom útoku s Jakubem Langhammerem a Lukášem Květoněm?

Vypadá to tak. Spolupráce dobře funguje a je to na dobré cestě.