A nejen doma nebo v Jihlavě, kam jich zamířilo nejvíc. „Tomáš Rod by měl odejít na hostování do Mladé Boleslavi, která si ho vyhlédla a má o něj zájem, takže proč ho neuvolnit?“ říká manažer mládeže HC ČB Jaroslav Liška. Čekalo se jen na to, až nejproduktivnější hráč juniorky odmaturuje.


Jiný útočník, Tomáš Hájek, jenž může strávit v juniorech ještě dvě sezony, překvapil přáním změnit prostředí a odejít do Sparty, kde bude hrát juniorskou soutěž. „Cítil, že u nás neodehrál dvě nejpovedenější sezony. Chce si dokázat, že na to má, tak jsme mu umožnili roční hostování,“ vysvětluje Liška, co vedlo forvarda ke změně dresu.


Hokejisté, kteří s ohledem na věk v juniorce skončili, zamířili na Vysočinu. Už v minulé sezoně útočník Matušík nastupoval za Havlíčkův Brod a obránce Klíma za Jihlavu. „Jsem rád, že došlo k dohodě s prvoligovou Jihlavou, kde jsou v přípravě Slavík, Ježek a Klíma. Je to dobré nejen pro hráče, ale i pro klub, protože pokud se chytí v první lize, je předpoklad, že budou mít ambice hrát extraligu,“ kvituje budějovický manažer, jehož těší i zapojení Parýzka, Havrana, Červeného a Ferebauera do přípravy extraligového HC Mountfield. Jedná se o perspektivní hráče ročníku 1989, Červený nechyběl na MS „18“. „Může jim to pomoci. Získají nové zkušenosti, kontakt s profesionálním hokejem je pro ně užitečný,“ tvrdí šéf budějovické mládeže.