Jak aktuálně probíhá realizace projektu záchrany dospělého hokeje v Českých Budějovicích?
Ze strany občanské sdružení HC České Budějovice byl vypracován projekt pro pokračování historie a tradice českobudějovického hokeje v návaznosti na mládežnickou základnu HC České Budějovice. Tento náš návrh byl prezentován novým členem správní rady Stanislavem Ratajem zastupitelstvu města. Hlavním cílem projektu je stoprocentní jistota zachování seniorské licence pro město České Budějovice do budoucna, aby se nemohlo stát to, co se stalo. Náš projekt počítá s tím, že licenci bude provozovat nově vzniklá společnost, která si licenci od HC České Budějovice zapůjčí či pronajme. Majiteli této společnosti by byly partneři klubu a naše HC ČB, o.s.

Od kterého klubu chcete získat prvoligovou licenci a v jakém časovém horizontu by k tomu mohlo dojít?
Počítáme s odkoupením prvoligové licence od Královských lvů Hradec Králové, přičemž definitivně jasno by v této otázce mělo být zhruba do čtrnácti dnů. S Hradcem Králové už začala konkrétní a velice vážná jednání o podmínkách odkupu licence.

Bude dostatek času na sestavení mužstva, realizačního týmu a zajištění výstroje a výzbroje?
Již ve středu budu jednat s českobudějovickými odchovanci a bývalými hráči NHL o konkrétní podobě struktury uvažované společnosti, o podobě realizačního týmu a o hráčském kádru.

Pracujete již na shánění sponzorů, aby byla sezona zajištěna?
Na tomto velice usilovně pracujeme. Počítáme s podporou tradičních partnerů českobudějovického hokeje, z nichž mnozí již zájem pokračovat v této podpoře projevili, ale samozřejmě čekají na výsledek našich dalších jednání.

Na projektu záchrany hokeje už se nechce podílet podnikatel Jaroslav David s tím, že občanské sdružení o spolupráci nestálo. Mohl byste se k tomu vyjádřit?
To není pravda! Naopak náš projekt počítal s účastí pana Davida a pan David o tom byl osobně včas informován mnou jako prezidentem správní rady. Naposledy byl o našem zájmu ujištěn minulý pátek při společném jednání se zástupci města. Proto mne současná vyjádření pana Davida překvapila.

Pomoc nabízejí hráči z NHL. Budete s nimi spolupracovat?
K tomu jsem se vyjádřil výše a chci znovu zdůraznit, že bychom spolupráci s nimi velice uvítali a doufáme, že s nimi dojde k dohodě na záchraně českobudějovického dospělého a tím i mládežnického hokeje.