"Bylo to na spadnutí," potvrzuje PR manažer českobudějovického klubu Tomáš Kučera. Mádl dokonce mohl nastoupit v hokejové extralize přímo za Motor České Budějovice. Není to ale úplně jednoduché, hráč musí mít platnou smlouvu. "To by musel přijít Motor s termínem," uvažuje dnes herec, který pochází z Č. Budějovic. Hokejově by si na střídání v extralize troufl. Hokej hrával ještě v dorosteneckém věku. Na ledě si vede velmi solidně. Bruslařsky by se určitě bát nemusel. Zatímco Trojan podporuje nemocné s cystickou fibrózou Mádl spolupracuje s českobudějovickou Arpidou.

Trať je nachystaná, Petr Balogh přeje hezké Vánoce
Po Vánocích do Komory! Petr Balogh posílá speciální cyklokrosařské přání

Co je Arpida? Centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením. Motor extraligový zápas s Olomoucí dokonce odehrál ve speciálních dresech právě na podporu Arpidy. "Jsme vděční všem hokejistům a hokejovým fanouškům, kteří Centrum Arpida podporují, kdyby Jirka Mádl nastoupil do extraligy, bylo by to parádní zpestření," uvedl tiskový mluvčí Arpidy Ondřej Hellebrant. Co nápadu říkají v Motoru?

"Když jsme začínali od nuly, tak nás ten nápad hodně lákal," potvrzuje Kučera. "Bylo to v jiné době, v jiné soutěži, kde bylo víc prostoru. Lidi taková akce upozorní na spor. A to je vždy dobře. Teď už jsme trošku dál, soutěž má nějakou kvalitu… Ale kdyby třeba bylo rozhodnuto, tak proč ne?" Podle Kučery je důležité, aby podobná akce měla i charitativní přesah. "Aby se třeba pak vydražil dres a sport tak pomohl někomu, kdo to potřebuje."