Šlágr se ale odkládá na neurčito, protože jinak celkem příjemné podzimní teploty ledařům v podzámčí vůbec nepřejí. Nezakrytá Kuki aréna si na zahájení provozu minimálně týden počká.

„Podle předpovědi počasí má být v pátek šestnáct stupňů, takže šance, že by se v neděli mohlo u nás hrát, je nulová," potvrzuje člen vedení HC Knights Hluboká Petr Bělohlav. Na nedělní derby se klubu nepovedlo vyměnit pořadatelství s David servisem jako před rokem. „V Pouzar aréně v tu dobu soupeř nemá led," říká hlubocký činovník, jenž by uvítal, kdyby se během příštího týdne v Kuki aréně mohly spustit stroje.

A kdy by se na Hluboké mohlo jít poprvé na krajský hokej? „Sedmnáctého hrajeme venku, takže až 24. listopadu, kdy máme přivítat Vimperk," nahlíží Petr Bělohlav do kalendáře Rytířů.

V pátek hlubočtí hokejisté nastoupí v krajské lize na ledě Českého Krumlova, kde se pokusí překvapit. Domácí jsou papírovým favoritem, vždyť v tabulce hledí na záda jen Písku, zatímco Hluboká je sedmá. „Pojedeme do Krumlova s respektem a přáním domácí celek potrápit, i když vyhrává a má dobrou formu," přeje si funkcionář a zkušený obránce Petr Bělohlav. Rytíři mají za sebou porážku ve Veselí nad Lužnicí  (1:5) a tuší, co vylepšit, aby v dalším kole nevyšli naprázdno jako v neděli na stadionu obhájce titulu. „Veselí se mi zdálo podstatně rychlejší než my, bylo všude dřív a lépe kombinovalo. A hlavně – dalo nám tři góly z přesilovek. Měli jsme hrozně moc vyloučených!" našel Petr Bělohlav největší handicap svého mužstva.