Základní část krajské ligy ledního hokeje  se nachýlila ke konci a o tomto víkendu má na programu poslední 22. kolo.
Z mužstev českobudějovického okresu bude závěrečné kolo důležité zvláště pro hokejisty Hluboké, kteří budou bojovat o účast ve čtvrtfinále play-off.
Své nedělní utkání odehrají hlubočtí hokejisté na horkém ledě Vimperka a ukáže se, zda bude   pro Rytíře v této sezoně posledním či nikoliv. „Nemáme jinou možnost, než zápas ve Vimperku vyhrát, protože jinak pro nás sezona skončí. Veškerou přípravu směřujeme k tomu, abychom byli naladěni na vítězství," je si vědom trenér Hluboké Milan Nedoma.
Rytířům však k účasti v play-off nemusí stačit ani výhra. Na dálku budou sledovat také vývoj zápasu mezi Veselím nad Lužnicí a Humpolcem. Právě Humpolec je přímým konkurentem Hluboké v boji o nejlepší osmičku a oba konkurenti mají shodný počet bodů. Pokud v posledním kole zvítězí obě mužstva, do čtvrtfinále jde Humpolec.
Trenér Hluboké Nedoma však na skutečnost, že loňský vítěz krajské ligy je v utkání s Humpolcem vysokým favoritem, příliš nespoléhá. „Veselí je sice vysokým favoritem, ale může se stát cokoliv a my musíme spoléhat hlavně na sebe," má jasno trenér Rytířů.
Za pravdu mu dává výsledek Humpolce z předminulého kola, kdy mužstvo z Vysočiny porazilo senzačně lídra krajské ligy Písek. Také z toho důvodu trenér Nedoma duel ve Vimperku přímo za klíčový nepovažuje. „Bude to rozhodně důležitý zápas, který rozhodne. Klíčových duelů však bylo víc. Jeden z nich, ten poslední doma se Soběslaví, jsme však bohužel do vítězného konce nedotáhli. A takových zápasů bylo víc, ve kterých jsme potřebné body neuhráli," dobře ví Milan Nedoma.
Nyní musí se svým týmem udělat maximum pro zisk plného počtu bodů ve Vimperku a také doufat, že nedojde k překvapení ve Veselí nad Lužnicí. „Ve středu a ve čtvrtek jsme měli lehčí trénink. Zítra bude ještě jeden dobrovolný a v neděli jdeme na to," prozrazuje Nedoma.
Na začátku sezony trápilo hlubocké pořadatele teplé počasí, kvůli kterému nebylo možné připravit kvalitní led a zápasy se musely odkládat. Byla by škoda, kdyby nyní na prahu pravé zimy sezona pro hráče Hluboké předčasně končila. „Chceme každopádně ve Vimperku uspět a sezonu si prodloužit. Jinak bychom absolvovali ještě pár tréninků a pak bychom to rozpustili. Záleží také na počasí. Pokud by přálo a byl by led, alespoň jednou týdně bychom trénovat chodili," říká před rozhodujícím duelem Milan Nedoma.
Výsledek zápasu ve Veselí nad Lužnicí jistě bude zajímavý i pro tým z krajské metropole David servis. V Českých Budějovicích však mají úplně opačné starosti, tedy pokud se dá hovořit o starostech.
Servismany by ale na rozdíl od Hluboké úspěch Veselí v utkání s Humpolcem příliš nepotěšil. Veselí totiž bude doufat v klopýtnutí David servisu se Strakonicemi a v případě vlastního úspěchu se posune na druhé místo právě před českobudějovický tým.
Na „stříbrnou příčku" a tudíž lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále si však dělá zálusk i David servis. Českobudějovičtí ale mají výchozí pozici lepší a v posledním utkání se Strakonicemi jim stačí jakýkoliv bodový zisk. „Jasně, budeme spokojeni, když udržíme druhou pozici pro play-off. Máme tři body náskok na Veselí, takže nám stačí k uhájení druhého místa pouhý bod," má dobře spočítáno trenér David servisu Jiří Fedur.
V případě rovnosti bodů je na tom lépe veselská Lokomotiva, která má lepší skóre ze vzájemných zápasů.
Krajská liga má podle Jiřího Fedura díky všem účastníkům vysokou úroveň a čtvrtfinálového soupeře si servismani nevybírají. „My jsme hlavně chtěli být do čtvrtého místa, abychom měli výhodu domácího prostředí do čvrtfinálové série a to se povedlo," netají se spokojeností českobudějovický kouč.
Při kvalitě a vyrovnanosti všech účastníků play-off však podle něho ani to nemusí hrát rozhodující roli. „Jak říkám, ty týmy jsou natolik kvalitní, že by mě vlastně žádný výsledek nepřekvapil a osmý klidně může vyřadit prvního," myslí si Jiří Fedur.
Na cestě do vytouženého finále čeká hokejisty David servisu ještě hodně práce. Především se musí dát do pořádku zdravotně. „V posledních zápasech lepíme sestavu jak se dá. Obránci hrají v útoku, ale zvládáme to a můžeme být spokojeni," potvrzuje Fedur. K poslednímu vítěznému utkání v Táboře cestovali českobudějovičtí hokejisté bez obou Mikešů a chyběl i obránce Bombic.
Ani k poslednímu utkání  nenastoupí David servis kompletní. Bude scházet Janda, který má z Vimperku otřes mozku. „Marody budeme šetřit. Není nutné, aby nastupovali se sebezapřením. Hlavně, aby hráči byli fit na důležité zápasy," má jasno Jiří Fedur.