Ještě včera však Hlubočtí řešili technickou závadu, kterou odhalila pravidelná revize zařízení. „Musí se vyměnit těsnění,“ upřesnil Vácha, co brání spuštění strojů. „Loňský rok byl, co se teploty týká, pro kompresory nepříznivý, protože musely běžet nepřetržitě,“ vysvětloval.


Údržba stadionu včera odpoledne vyhlížela servisního technika, jenž měl na kompresoru vyměnit poškozený díl. „Nejde ani tak o finančně nákladnou záležitost, jako spíše organizačně, protože pro součástku se muselo do zahraničí,“ říká provozovatel Kuki arény Karel Vácha. Podle něj by stadion mohl po víkendu otevřít své brány veřejnosti i hokejistům.


„Myjeme plochu a čekáme na to, až kompresor spraví, abychom to mohli spustit,“ hlásil přímo z Kuki arény ledař Roman Rákosník. „Snad začneme v neděli,“ pevně věří.


Provozovatel nechystá v aréně žádné novinky. Kromě zmíněné závady bude k obnovení provozu po odstávce třeba provést jen několik drobných úprav. „Akorát prší, a to je na začátek, kdy se má dělat led, špatné,“ mračil se včera odpoledne Roman Rákosník.

Hrají jen venku

Hokejisté Hluboké nad Vltavou v krajském přeboru tradičně odstartovali sezonu šňůrou na ledě svých soupeřů, kteří mají zastřešený stadion, a nedočkavě čekají, až si doma pod širým nebem alespoň zatrénují. Včera totiž měli v Soběslavi zaplacené poslední hodiny ledu. „V úterý bychom si rádi poprvé zatrénovali doma,“ těší se Roman Rákosník.


Po výhře ve Vimperku, který souhlasil se změnou pořadatelství, ale Rytíři beztak mají podle losu jet v příštím kole do Soběslavi, takže domácí premiéra se odkládá o další týden. „Na Hluboké vždy začínáme mrazit začátkem listopadu. Loni jsme se kvůli teplému počasí o týden zpozdili,“ vzpomíná ledař na rekordně krátkou sezonu, která byla pro provozovatele vinou mírné zimy ztrátová.