Příští ročník by měl urostlý centr ještě strávit na jihu Čech, kde mu za rok na jaře doběhne dvouletá smlouva. Není však zcela vyloučené, že se v příštích dnech domluví na angažmá v NHL. V Pardubicích Kondelíka hodně chtěli už od nadcházejícího extraligového ročníku. Majitel Dynama Petr Dědek měl pro Motor připravené odstupné, ale Jihočeši na jeho nabídku nekývli a stáli o služby samotného hráče.

Jak se na aktuální situaci dívá vedení největšího jihočeského sportovního klubu? „Určitě nechceme reagovat na nějaké výroky v médiích. Jáchym Kondelík má u nás ještě platný roční kontrakt. To je prostě fakt. Momentálně je na dovolené. Až se vrátí, budeme řešit, co dál. Jinak se aktuálně k celé situaci nebudeme vyjadřovat,“ vzkázal generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

Míček je teď na straně samotného hráče. Je na něm, jestli dodrží platný kontrakt a odehraje sezonu v Motoru. Pokud o to má ještě vůbec zájem. Bednařík vždycky ctil myšlenku, že v klubu mají hrát jenom ti hráči, kteří o to stojí. A s tím nelze než souhlasit.