Finové se představili jako opravdu kvalitní a výborně bruslící tým. „Věděli jsme, že budeme hrát proti vynikajícímu soupeři. A i přes porážku byla naše hra velice slušná, jako tomu bylo už v řadě minulých utkání. Soupeři se vyrovnáme, ale zápasy z různých důvodů nedokážeme dotáhnout k vítězství,“ posteskne si jinak celkem spokojený asistent trenéra Motoru Jiří Hanzlík.

Mrzela ho laciná branka, na na kterou soupeři jeho tým prakticky sám nahrál už ve čtvrté minutě zápasu. „Brzy jsme inkasovali gólem prakticky z ničeho. Druhou branku jsme dostali v přesilovce pět na tři, což se dá přijmout. Za stavu 1:2, kdy jsme měli vynikající pasáž a byli jsme v tlaku, tak podobně jako s Brnem z ojedinělé akce dostaneme gól. S takhle silnými soupeři, pokud ztrácíte dva góly, tak už je to těžké. Samozřejmě se to dá vyrovnat, ale Kärpät je natolik kvalitní tým, že už jsme se k němu výsledkově nepřitáhli,“ konstatuje.

Kvalita soupeře byla skutečně vysoká, Hanzlík si ale nemyslí, že by se v přípravě Motoru jednalo o úplně nejkvalitnějšího protivníka. „Bylo to srovnatelné s dalším finským týmem Kouvolou, se kterou jsme hráli předtím, a na stejnou úroveň bych dal i Salcburk, který mě hodně překvapil,“ pokusil se Hanzlík porovnat kvalitu soupeřů v přípravě.

Dramatická situace před brankou Dominika Hrachoviny v utkání hokejistů Banes Motoru s finským Kärpätem Oulu. Ve středu je čeká závěrečný přípravný duel s Jihlavou.
Z Finska dorazila velká kvalita, Motor doma podlehl v přípravě Kärpätu Oulu

Finové se výborně pohybovali a napadáním dělali Jihočechům značné problémy. „Myslím, že jsme se soupeři bruslařsky vyrovnali,“ oponuje asistent. „Samozřejmě byly pasáže, kdy hrál soupeř v našem obranném pásmu. Ale stejně tak to bylo i opačně. V čem jsme zaostávali, byla vhazování při našich přesilovkách v útočném pásmu. To jsou detaily, které laik možná nevidí, v mozaice zápasu je to však důležité. Při přesilovce je třeba udržet se v soupeřově třetině, a ne, že tam minutu jenom zajíždíme,“ namítne.

Některé fauly domácích se zdály zbytečné, ale to Hanzlíkovi tolik nevadilo. „Kluci je udělali v přemíře snahy. Ale jasně, bylo to zbytečné a kontrola svého chování by měla být lepší. Nikdo to ale neudělal úmyslně,“ dodá.

Kromě zraněných obránců Romana Vráblíka s Davidem Štichem chyběl i první centr Lukáš Pech, jenž nedohrál předcházející utkání s Lincem. „Má lehčí zranění, jinak by rozhodně hrál,“ ujistí.