Domácí trenéři se stále ještě musejí obejít bez tria marodů Vráblík, Štich a Pech, do branky se opět postavil Hrachovina. V dresu hostí nastoupil zkušený útočník Čachotský, jenž v minulé sezoně oblékal českobudějovické barvy, a byl nejlepším hráčem soupeře.

Úvodní třetina přinesla hodně mdlý hokej bez gólů, s jediným vyloučením na straně hostí a s minimem šancí. V poklidné atmosféře hra neměla tempo a fanoušci se kvalitou zápasu zrovna moc kochat nemohli.

Jihočeši si vytvořili dvě vážnější vážnější příležitosti, ale na Berana v brance soupeře nevyzráli Valský ani Harris, z Jihlavských nejvíce zlobil právě nestárnoucí veterán Čachotský, ani on však nenašel recept na pozorného Hrachovinu.

Jenže nepomohla ani přestávka, Motor motory nenahodil, a tak přišel trest. Jelínkovo sólo ještě brankou neskončilo, ale ve 26. min. už se skóre při Pýchově vyloučení měnilo. Bartošovu střelu Hrachovina vyrazil, ale proti Bergerově dorážce už zasáhnout přes veškerou snahu nemohl – 0:1.

Po inkasované brance se domácí konečně probrali a v průběhu necelých dvou minut zvrátili průběh utkání na svou stranu. Nejprve zamířil přesně k tyčí Beranovy klece Kubík a vyrovnal. Krátce po něm přistrčil Harris v přesilovce kotouč Ordošovi a ten našel zblízka skulinu mezi betony jihlavského gólmana.

Jenže tím gólové hody ve druhé třetině neskončily. Po Kachyňově chybě se protáhl před Hrachovinu Čachotský a posadil mu kotouč přímo pod horní tyčku 2:2.

Podruhé do kabin šli však přece jen radostnější Jihočeši. Gulaš s Harrisem vybojovali puk pro Simona a ten ho s lehkostí sobě vlastní umístil do jihlavské sítě.

V závěrečné třetině už měl Motor přece jen nad prvoligovým soupeřem navrch, i když při vyloučení Harrise měl v oslabení také patřičný kus štěstí.

Gólově se ale domácí prosadili až šest minut před koncem, kdy Ordoš v přesilovce nabil Pýchovi a proti jeho výstavní dělovce Beran zasáhnout nemohl. Tím bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto, na konečných 5:2 upravil v poslední minutě dorážkou Valský.

Branky a nahrávky: 32. Kubík (Kachyňa), 33. Ordoš (Harris), 37. Simon (Harris, Gulaš), 54. Pýcha (Ordoš), 60. Valský (M. Beránek, M. Hanzl) – 26. Berger (Bartoš, Šik), 36. Čachotský. Vyloučení: 3:3, využití: 2:1. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Šimánek, Jindra. Diváci: 1130.

Motor: Hrachovina – Krutil, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Štencel, Pýcha – Gulaš, Harris, Kubík – Ordoš, Simon, F. Přikryl – Valský, M. Hanzl, Toman – M. Beránek, Vopelka, Chlubna – Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.