Mladí Jihočeši měli od prvních minut navrch a kontrolovali jeho vývoj. „Chtěli jsme být od začátku aktivní a tlačit se do branky. Věděli jsme, že má soupeř kvalitního gólmana, který nedostává moc gólů. Na to jsme se zaměřovali, abychom měli hráče na jeho masce a dělali malé detaily, díky kterým bychom snáze dávali góly,“ uvedl k zápasové strategii trenér vítězů Karel Herr.

Svůj prakticky permanentní tlak přetavili domácí ve vedoucí gól v první třetině, ve druhé přidali další dva a v závěrečném dějství další. Čestný úspěch hostí v samotném závěru už nic neřešil. „Takový byl náš plán, abychom soupeři vzali nějakými góly vítr z plachet. To se nám povedlo a hosty jsme až na pár výjimek k ničemu nepustili. Kluci podali bojovný a pracovitý výkon,“ ocenil Herr.

Postup do juniorské extraligy je pro Motor prioritou. Proto se pro zápasy play off přesunul na střídačku i prezident mládežnické složky klubu Martin Hanzal.
Junioři Motoru postoupili do semifinále první ligy, cílem je návrat do extraligy

Čtvrtfinále s Porubou zvládl Motor v nejkratším možném termínu a mužstvo tak mohlo pošetřit cenné síly. „Chomutov to měl stejné. Ale takový byl náš záměr, abych vyhráli ve třech zápasech a kluci mohli dostat den volna. Jsme rádi, že nám to takhle vyšlo,“ pochvaloval si českobudějovický trenér.

Utkání mělo výbornou atmosféru. Dorazily čtyři stovky diváků, zápasem provázel spíkr. „Vážíme si toho. Play off jsou pro nás zápasy za odměnu a jsme rádi, že je můžeme hrát,“ děkuje trenér za diváckou podporu.

Branky a nahrávky: 9. Pitel (Hail, Gřegořek), 25. Putz (Pitel, Drančák), 37. Březina (Putz, Pitel), 56. Remeš (Putz) – 59. Yailov (Vostiňák, Starý). Vyloučení: 6:5, využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Battěk, Ovsín – Tuháček, Motl. Diváci: 388. Stav série: 1:0. 

Motor: Kalista – Hail, Gřegořek, Placek, Březina, Willmann, Gajdolín, Lukáš – Turek, Petrásek, Kotous – Kříž, Sochor, Vavřík – Remeš, Pitel, Šimon – Hála, Drančák, Putz. Trenéři Herr, J. Trummer st. a M. Hanzal.