Nový sportovní manažer Jiří Novotný dostal rozjednaný seznam posil, který sám rozvinul a výsledkem toho je příchod mnoha kvalitních hráčů. Po již oznámených Pavlu Pýchovi, Davidu Štichovi či Michalu Gulašim zveřejnil klub jména dalších pěti nových hráčů.

Velkým jménem je produktivní kanadský útočník Brant Harris. V posledních třech sezonách předváděl střelecké i bodové hody ve slovenské extralize, přispěl k mistrovskému titulu a o jeho služby byl velký zájem leckde v Evropě. Třiatřicetiletý plejer si ale jako další štaci vybral Motor, kde by měl zaujmout pozici jednoho z elitních centrů. Na jihu Čech podepsal smlouvu na dva roky s možností klubové opce na jednu další sezonu.

V Motoru bude v následující sezoně působit i dnes už čtyřnásobný mistr extraligy. Milan Doudera byl posledních devět sezon skálou v obraně Třince, jeho předností využívali často i reprezentační trenéři a v roce 2016 se dokázal probojovat až do konečné nominace na mistrovství světa. Ve třiceti letech je v ideálním hokejovém věku, se spoustou zkušeností a zároveň s velmi dobrou perspektivou. V českobudějovickém Motoru podepsal smlouvu na následující dvě sezony s tím, že na další může Motor ještě uplatnit opční právo.

Jiří Novotný
Manažer Motoru Jiří Novotný: Pracujeme ještě na příchodu jednoho top útočníka

Další borec s reprezentačními zkušenostmi, který v ideálním věku míří do Motoru, je Jan Ordoš. Ten většinu kariéry prozatím spojil s libereckými Bílými Tygry, s nimiž v roce 2016 slavil i mistrovský titul. Zkušenosti má ale i ze zahraničí, když si zahrál nejvyšší švédskou soutěž za Oskarshamn. Svou první extraligovou zkušenost mimo Liberec teď přidá na jihu Čech, kde podepsal smlouvu na následující dva ročníky.

Největší střeleckou oporou Kladna v posledních sezonách byl čtyřiadvacetiletý Adam Kubík. 38 extraligových branek ve dvou posledních ročnících, to je skvělá vizitka, která mluví sama za sebe. Teď přichází talentovaný forvard do Českých Budějovic, kde bude chtít na své gólové hody navázat. Na jihu Čech se upsal pro následující dvě sezony.

A po roční zkušené v Mladé Boleslavi a Plzni se do mateřského klubu vrací dvaadvacetiletý oblíbenec místních fanoušků Martin Beránek. Důrazný útočník a bývalý dorostenecký mistr republiky se do sestavy Motoru trvale prosadil během bronzového ročníku. Následně odešel vyzkoušet jiné výzvy, ale po roce se vrací domů. V Motoru se upsal na dva roky s další možností opce.