Z domácí sestavy vypadl kromě zraněných obránců Vráblíka se Štichem nově také útočník Pech. Premiéru v českobudějovickém dresu si naopak odkroutil obránce Krutil ze Sparty. V dresu soupeře nastoupil Martin Jandus, jenž v minulosti na jihu Čech dvakrát působil.

Finové se představili jako velice silný a výborně bruslící tým. Už ve 4. min. šli také hosté do vedení, když kapitán Motoru Gulaš vyrobil chybu v rozehrávce a Bunnaman se trefil přesně k tyči Hrachovinovy klece.

Kärpät byl v první třetině lepší a jenom díky výborným zákrokům Hrachoviny zůstával nejtěsnější rozdíl ve skóre. Podruhé kapituloval až v závěru třetiny při dvouminutové přesilovce soupeře pět na tři, když obléhání jeho branky zakončil zblízka Turunen.

Po změně stran Jihočeši přece jen srovnali krok a v polovině zápasu také skóre. Tlak první formace zakončil bekhendovou dorážkou Simon – 1:2.

Motor po kontaktním gólu ožil a tahal za delší konec. Jenže tři minuty před druhou sirénou zapomněli domácí na modré čáře na Mingoiu a ten svůj projektil nasměroval naprosto přesně k tyči – 1:3.

Svižný hokej byl k vidění i v závěrečném dějství. Navrch měli už zase Finové a Hrachovina se zaskvěl při gólovce Turunena. Motor postupně převzal aktivitu, ale k ohrožení gólmana Westerholna se přes pozorně bránícího soupeře dostával jen velice sporadicky. A když už se Jihočeši nadechovali k závěrečnému náporu, torpédoval jejich snahu zbytečný faul Přikryla na hostujícího brankáře. V přesilovce navíc Kempainen nastřelil břevno.

V závěru domácí zkusili power play, ale Junttila do prázdné branky pečetil na konečných 1:4 pro hosty.

Branky a nahrávky: 29. Simon (Harris, Gulaš) – 4. Bunnaman (Mingoia), 19. Turunen, 37. Mingoia (Koivunen, Bunnaman), 60. Juntilla (Anttila). Vyloučení: 6:4, využití: 0:1. Rozhodčí: Jaroš, Čáp – Lhotský, Thuma. Diváci: 2790.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Krutil, Štencel, Hovorka – Gulaš, Harris, Simon – Kubík, M. Hanzl, Ordoš – Valský, Vopelka, F. Přikryl – M. Beránek, Toman, Chlubna – Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.