Další zápas odehraje českobudějovický tým ve čtvrtek v Milevsku proti Spartě (17:30), která je v jihočeském městečku od pondělka na soustředění.

V duelu se Salcburkem byl Motor po většinu zápasu lepší, ale v závěru se projevila únava z náročného programu a třemi góly soupeř skóre otočil. „Jsme v nějaké fázi přípravy a narazili jsme na skvělé a velmi bruslivého soupeře, který měl čtyři vyrovnané lajny. Prohrávali jsme, dokázali jsme skóre otočit a přetahovali jsme se o vítězství,“ řekl k utkání trenér Motoru Ladislav Čihák.

Klíčový podle něj byl vyrovnávací gól soupeře na 3:3. „Nechali jsme si ten gól dát velice rychle a pak už jsme tahali jednoznačně za kratší konec,“ připustil. „Branka na 3:3 mě mrzí nejvíce. Jsme hodně slabí v našem předbrankovém prostoru. Na to si musíme dát větší pozor. Ale respektujeme sílu soupeře, který byl opravdu velice dobrý,“ uznal.

Dominik Simon
Diminik Simon ve zkoušce uspěl a podepsal v Banes Motoru smlouvu do konce sezony

Jeho tým se však určitě neměl zač stydět. „Do určitě fáze jsme předvedli dobré utkání, ale od stavu 3:3 to bylo v našem podání hodně špatné,“ nijak neskrýval.

Na ochranu mužstva je třeba říct, že do přípravných zápasů chodí z plného tréninku a den předtím absolvovala většina týmu těžké utkání v Brně. „Program je náročný, to je jasné. Každý tým je v nějaké fázi přípravy. Ve čtvrtek jsme hráli v Brně, museli jsme cestovat. To je pravda. Ale to nás samozřejmě neomlouvá, že jsme zase dostali pět gólů,“ připomíná Čihák porážku na Kometě 2:5. „Když vedete 3:2 s takhle silným protivníkem, tak musíte hrát zodpovědněji do defenzivy. Nedostat takhle rychle gól na 3:3. Soupeři se potom krátí čas. V tom musíme být o něco chytřejší,“ zhodnotil Čihák až na konečný výsledek velmi povedené utkání.