Jihočeši přijeli bez svého kapitána Gulaše a uzdravujícího se obránce Vráblíka v jinak nejsilnější možné sestavě. Do branky soupeře se postavil Jihočech Jakub Kovář.

Úvodní třetina nabídla svižný hokej ve slušném tempu se šancemi na obou stranách, ale početná divácká kulisa se branky nedočkala. V největší příležitosti Kovář vychytal Kubíka.

V podobném duchu se neslo i prostřední dějství. Ale přece jen navrch měla Sparta, místy Jihočechy pořádně přitlačila, brankář Hrachovina však vykazoval výtečnou formu. Zaskvěl se především při gólovce Hausera.

Hned na úvod třetí třetiny nastřelil Pech břevno Kovářovy klece, ale podstatně větší aktivita byla na sparťanských holích a Hrachovina na druhé straně zase musel místy doslova čarovat.

Jenže do vedení šli ve 49. minutě Jihočeši. V přesilovce našel Ordoš báječnou přihrávkou Vopelku a ten už dával do prázdné branky.

Vyrovnání přišlo záhy také v početní výhodě. Hrachovinu prostřelil Kestner. V závěru zápasu poslali rozhodčí Motor hodně přísně do tří a Kempný tvrdou ranou strhl výhru na stranu Sparty.

Branky a nahrávky: 52. Kestner (Horák) 57. Kempný (Řepík) – 49. Vopelka (Ordoš). Vyloučení: 4:6 (navíc host. Pech 10 min.), využití: 2:1. Rozhodčí: Čáp, M. Sýkora – Hynek, J. Svoboda. Diváci: 2900.

Motor: Hrachovina – Pýcha Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Štencel, Kachyňa – Simon, Pech,Kubík – M. Beránek, Harris, Ordoš – Valský, M. Hanzl, F. Přikryl – Toman, Vopelka, Chlubna – Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.