„Uspořádali jsme u nás v Budějovicích čtyři ročníky Dragon Cupu. Ten pátý jsme museli v roce 2020 kvůli covidu zrušit a po covidové době již nebylo možné vzhledem k cenám a vytíženostem stadionů domluvit se na pořádání turnaje u nás,“ říká členka dívčího týmu Barbora Štabrňáková.

„Tento turnaj jsme začali pořádat rok po založení našeho týmu, a proto jsme moc rády, že nás holky z Brna, které se ho pravidelně účastnily, pozvaly na turnaj k nim a můžeme tedy ukázat naši kvalitu a dovednosti v porovnání s ligovými týmy. Od letošního roku máme nového trenéra pana Milana Jindru, který má zkušenosti s trénováním i v zahraničí. Od podzimu bychom měly začít hrát ligu Sever proti Jihu,“ doplňuje další informace.

Jiří Novotný
Manažer Motoru Jiří Novotný: Pracujeme ještě na příchodu jednoho top útočníka

Dračice rády přivítají i další zájemkyně o hokej. „Tréninky máme vždy každou neděli od 16:30 do 17:30 v Pouzar centru. Více informací na telefonním čísle 606 608 343, nebo na e-mailové adrese: anet.hanzalova@seznam.cz.“

O víkendu čeká Dračice druhý ročník Valhalla cupu v Brně za účasti deseti týmů z České republiky, Slovenska a Polska. „Jedná se o celky, které hrají první ligu, ale i o týmy, které se zatím do ligy nezapojily. Turnaj se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové. Hraje se dvou skupinách po pěti týmech a následují zápasy o pořadí.

Účastníci turnaje: Valkyries Brno, Rytířky Blansko, Mamby Tábor, Holkey Náchod, Kobra Praha, Dračice Č. Budějovice, Bílí Tygři Liberec, ŽHKm Zvolen, Ice Dream Kočice, Unia Osvětim.