„Každá generace má své vynikající hokejisty,“ glosoval výběr kapitán současného celku Petr Sailer. Podle něj si největší uznání zaslouží především ti, kteří hokej v Českých Budějovicích zakládali. „Jim patří největší dík.“ Mezi útočníky v All Stars Teamu nemohl chybět trojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar. „Samozřejmě, že mě tato pocta těší,“ uvedl včera na dotaz Deníku. Pouzar byl na sklonku roku 2007 zařazen jako první do Síně slávy Jihočeského kraje. „Být v All Stars českobudějovického hokeje si vážím stejně jako uvedení do Síně slávy. Jsem rád, že si někdo váží práce, kterou jsme udělali, “ dodala hokejová legenda.

All Stars Team českobudějovického klubu 1928 – 2008, do historického týmu hvězd byli zařazeni tito hráči:

Brankáři: Zlatko Červený, Jan Vodička, Jiří Kolouch.

Obránci: Slávek Aibl, Jiří Macelis, František Vacovský, Antonín Španinger, Miroslav Dvořák, František Joun, Ladislav Kolda, Rudolf Suchánek, Karel Soudek.

Útočníci: Narcis Kotous, František Mizera, Čeněk Pícha, Vlastimil Hajšman, Jaroslav Pouzar, Jaroslav Korbela, Václav Mařík, Karel Pražák, Norbert Král, Jiří Lála, Vladimír Caldr, Roman Horák, Radek Ťoupal.

Vzhůru k legendám míří ti hokejisté, kteří v současně době reprezentují českobudějovické barvy ve světě a také v české extralize.

Na cestě vzhůru k legendám: Václav Prospal, Stanislav Neckář, Radek Dvořák, Roman Turek, Luboš Rob, Radek Bělohlav, Aleš Kotalík, Jaroslav Modrý.

 

Caldr si pocty nesmírně váží

Do All Stars českobudějovického hokeje byl zařazen i Vladimír Caldr. V současné době je ředitelem ZŠ Grünwaldova. “Je pro mě potěšením dostat se do elity těchto jmen. Je to uznání za kariéru, kterou jsme v Budějovicích prožili.“

Vybral byste jednoho kolegu, který by si zasloužil být nade všemi?
Byla by škoda někoho vybírat. Každá éra přinesla něco jiného, nového. Těžko se srovnává. Když hodnotíte výsledky, asi by to byl Jarda Pouzar. Každá generace by ale našla své jméno.

Z Č. Budějovic nemáte titul…
Doplatili jsme v roce 1981 na zrušení remíz, jinak bychom titul vyhráli o tři body před Vítkovicemi. Měli jsme silný tým. V té době jsme se na soustředění nároďáku sešli z Budějovic snad v deseti lidech! Mrzí to dodneška. Nedá se to vrátit, bylo k tomu strašně blízko. Na Spartě jsme vedli 4:0 a 5:4, ale prohráli jsme. Věřím, že se současným hráčům podaří splnit velký cíl, který si dali, hrozně jim to přeju.

Jak se vám líbilo utkání se Slavií?
Viděli jsme krásný zápas s krásným závěrem, bylo to potěšení pro oko diváka. První polovina zápasu a prodloužení byly v naší režii. Nájezdy pak byly krásným vyvrcholením.