Ten si poprvé zachytal až v neděli v Litvínově, kde musel Turek kvůli zranění střídat hned ve druhé minutě zápasu. Porážka 3:5 jinak mimořádně pohodovému gólmanovi velkou radost neudělala.

Je hodně složité pro brankáře naskočit hned ve druhé minutě do rozehraného zápasu?
Bylo to hlavně nečekané. Viděl jsem, že to Edu bolí, ale nevypadalo to na nic vážného. Zdraví je základ. Připraven jsem byl naskočit od začátku, takže v tom bych problém neviděl. Navíc jsem čekal, že rozhodčí ještě nařídí penaltu, protože zákrok našeho obránce byl zezadu. Šel jsem tak hned do přesilovky. Byl jsem pod palbou a neměl jsem čas se nějak moc rozkoukávat.

V první třetině jste hned třikrát inkasoval. To asi zrovna moc příjemné nebylo.
Doplatili jsme na nedisciplínu a nedůraz před naší brankou. Do patnácté minuty jsme přežili dvě přesilovky a už to vypadalo dobře. Bohužel následovaly další a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Mohl jste zabránit některému z inkasovaných gólů?
Asi ten druhý se dal chytat. Branda se těsně před střelou podíval na hráče, který mu najížděl. Kouknul jsem se s ním a on v tom momentu vystřelil. Tenhle gól se chytit dal. Jinak jsem měl trochu problém s orientací, protože v Litvínově je jinak nalajnované brankoviště než u nás. Chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykl.

Jak moc nalomí psychiku brankáře, když naskočí do zápasu a do konce třetiny inkasuje tři góly?
Byl jsem spíše naštvaný, jak jsme se k utkání postavili. Hlavně potom v průběhu zápasu, protože stačilo dvakrát třikrát vyhodit puk a nepustit soupeře ke druhé nebo třetí dorážce. Třetina mohla dopadnout jinak. Chyběl nám i kousek štěstí. Čtvrtý gól jsme dostali sedm vteřin před první přestávkou a to byl podle mého zlomový moment.

Mrzelo vás hodně, že skončila série deseti zápasů bez porážky? Bavili jste se o tom v šatně?
To sledujete spíše vy, novináři. Mrzí nás hlavně samotná porážka. Utekla nám první třetina, kdy asi někteří kluci ještě zůstali myšlenkami v autobusu. Druhá třetina už byla vyrovnaná a v té třetí jsme hráli výborně. Soupeře jsme motali i ve čtyřech.

V prvních jedenácti zápasech vás Roman Turek nepustil ani na minutu do branky. Je těžké připravovat se poctivě na zápasy a pak do nich nenastoupit?
Eda Turek předvádí výkony, které jsou minimálně na nároďák. Tam není o čem se bavit. Chytá perfektně a přeji mu to. Jsem tady od toho, abych mu kryl záda, a je to nádherné. Spoustu věcí se od něj naučím a je velký zážitek ho sledovat. Fanoušci mne tady také docela berou, takže jsem spokojen.
Při domácích stojíte na střídačce opřený o mantinel a snažíte se občas zachytávat do lapačky puky vyhozené po mantinelu. Není to v rozporu s pravidly?
To by musel rozhodčí posoudit opravdu hodně přísně. Zatím se mi to bohužel nepodařilo. Občas to bývá tak prudké, že se raději kryji. Budu se ale snažit někdy puk chytit. Pro diváky by to určitě byla sranda.

Po vítězném utkání s Kladnem jste natěšeným divákům předvedl po zápase stojku. Chystáte v případě vítězství nad Karlovými Vary nějakou další atrakci?
Legrace to je, ale strašně nerad to dělám, když nejsem rozcvičený. Je to trošku o zranění. Myslím si, že to umím lépe, než jsem to předvedl.

Smlouvu jste s klubem podepisoval do konce října. Už jste řešili, co bude následovat dál?
Připravuje se opce do konce listopadu. Průběžně se o tom bavíme, ale zatím je předčasné dělat nějaké závěry.