„Zase mě vzali s sebou, zvou mě pravidelně, v týmu jsem kapitánem,“ říká Jank. Mladí Češi odehráli na severu tři utkání - s Finy, Švédy a Rusy. „První dvě utkání jsme zvládli na výbornou, akorát to třetí nám nevyšlo. Jako bychom se Rusů báli, nebo nevím, čím to bylo. Prohráli jsme 1:8,“ krčí rameny Bohumil Jank a je na něm vidět, že ho takto výrazná porážka na závěr turnaje mrzela. „Ale skončili jsme druzí, a to se dá považovat za úspěch,“ doplňuje.

Byl spokojen

Jank nastupoval ve druhé formaci, chodil na přesilovky i oslabení. „Byl jsem na ledě docela často, trenér mě hodně využíval. Byl jsem spokojen,“ pochvaluje si.

I když v nominaci už nebyl jiný českobudějovický hráč, není obránce Jank jediným Jihočechem v mužstvu. Na akce jezdí jako člen realizačního týmu kustod Jiří Šrámek. Bohumil Jank ale ujišťuje, že žádné výhody nemá, s protekcí nemůže počítat. „On je přátelský ke všem stejně. A musí být spravedlivý. Nikomu nenadržuje tady v klubu, ani na reprezentačních srazech,“ může bek potvrdit i po akci ve Finsku, odkud si vezl příznivé dojmy. „Z celkového výsledku jsem měl dobrý pocit,“ souhlasí Bohumil Jank.

Na konci března se tým ČR „17“ střetne třikrát přátelsky se stejně starými Švýcary. Bohumil Jank prý ale tajně doufá, že není úplně bez naděje na místo v kempu před MS osmnáctek. „Jestli je alespoň malá šance, musím se o ni porvat. Byla by to paráda, kdyby to vyšlo,“ zasní se mladík z českobudějovické obrany.

Za jeden provaz

Teď je ale aktuální extraligové play off, které už důrazně klepe na dveře. „Máme hodně velké ambice, chceme dojít co nejdál. Většina týmu si věří na finále, také se musíme semknout a táhnout za jeden provaz, aby se nám top povedlo,“ přeje si Bohumil Jank. Výhra na kladenském ledě byla před týdnem po černé sérii venku pro tým zcela jistě povzbudivá. „Byl to těžký zápas, hrálo se nahoru dolů. Roman Vráblík vlastně došel k bráně a dal gól,“ popisoval Jank s úsměvem pomalý nájezd svého spoluhráče. „Bylo to buď a nebo…“