Sedm porážek v řadě a pád až na třinácté místo extraligové tabulky. Taková je skutečně tristní bilance hokejistů HC Mountfield z posledních zápasů.

V dané situaci by v řadě jiných klubů sáhlo vedení k odvolání trenéra. Na jihu Čech ale Ernest Bokroš u týmu zůstává. „O odvolání trenérů neuvažujeme. Teď je před námi důležitý zápas Ligy mistrů se Slovanem Bratislava a v pátek hrajeme extraligu s Plzní. Potom uvidíme, co bude dál. Oba trenéři ale mají stále naši důvěru,“ ujistil předseda představenstva HC Mountfield Zdeněk Blažek.

Odvolání trenéra určitě nemusí být všelékem, ale něco se prostě stát musí, protože výkony mužstva zůstávají daleko za očekáváním. Zatímco v minulosti byla Budvar aréna doslova nedobytnou tvrzí, v letošní sezoně si sem soupeři jezdí pro body skoro automaticky. Na venkovních stadionech Mountfield také moc bodů neposbíral.

Sám Bokroš o rezignaci neuvažuje. „Vítězství patří hráčům, porážky trenérům. To tak bylo vždycky. Já pracuji a budu pracovat tak dlouho, dokud mi někdo neřekne dost,“ říká k případnému tlaku na své odvolání.

Po špatném začátku sezony sáhlo vedení klubu ke dvěma trejdům. Mužstvo opustili dva z nejzkušenějších hráčů Sailer a Šimánek, žádný velký efekt však tato změna nepřinesla. Jihočeši se i nadále trápí v koncovce a sami naopak inkasují hodně laciné góly, které je srážejí dolů. Vše nestačí zachránit ani brankář Turek, jenž si sice stále drží vysoký výkonnostní standard, ale ani on nemá tu zářivou formu z loňska.
Psychika mužstva je značně otřesena a každý nezdar to ještě prohlubuje. Zvednout tým z tohoto stavu bude těžké.

V neděli v Litvínově prohrál Mountfield vysoko 1:5. Trenér Bokroš si ale stojí za tím, že výkon týmu špatný nebyl. „Byl to opět neúspěšný zápas. Herní projev špatný nebyl, ale inkasovali jsme a nedokázali jsme vstřelit více než jednu branku,“ krčí kouč rameny. „Možná to vyzní hloupě, ale já jsem hráčům neměl moc co vytknout. Ať si o tom lidi myslí, co chtějí. Hráči ale bojovali. Sedm minut jsme soupeře tlačili, pak přišel jeho první útok a z něj jsme dostali gól. Pak dostaneme dva góly z přesilovky a scénář těchto zápasů je pořád stejný.“

V posledních čtyřech zápasech mužstvo vsítilo vždy jen jednu branku. S takovou bilancí se uspět prostě nedá. „Na tréninku na tom pracujeme, ale góly nedáváme.“

Recept na zastavení černé série hledá Bokroš jen velice těžko. „Vítězství. Nic jiného nám nepomůže. Musíme udělat nějaký dobrý zápas a vyhrát. Jiný recept neexistuje,“ tvrdí trenér.

V době hlubokého výkonnostního propadu přichází zítřejší duel Ligy mistrů se Slovanem Bratislava. „Počítali jsme s tím, že hrajeme další soutěž navíc a teď se připravujeme na Slovan,“ uvádí.