„Úplně nejhorší bývá hned ten první týden na ledě. Právě tato část přípravy je podle mého ještě těžší než tréninky na suchu,“ je přesvědčen.
.„V této fázi přípravy je třeba skloubit led s posilovnou a k tomu přípravné zápasy. Ty nejde nějak vypustit a navíc se zkouší sestava, takže se hraje pokaždé s jinými spoluhráči. Je to hodně náročné. Pro mě určitě nejtěžší část sezony,“ nemiluje současné období.


Letošní hokejové léto oživila obnovená pohárová soutěž. „Pokud budu mluvit za sebe, tak pro mne pohár žádný velký význam nemá. Nejsou to zápasy, které bych chtěl bezpodmínečně vyhrát,“ neklade velký důraz na duely Tipsport Cupu.


Tréninky také nejsou směřovány přímo k utkáním. „Spíše naopak. Ráno bývá normální dvouhodinový trénink a odpoledne se hraje. To výkon samozřejmě ovlivňuje,“ je si vědom. „Navíc trenéři hledají optimální sestavu a hodně se zkouší. Třeba při hře v oslabení zkouší trenér kluky, kteří to pak normálně v lize nehrají,“ zdůrazňuje Brabenec, že výsledky nejsou v tomto období na prvním místě.


„Nevím, jak pro koho, ale podle mého skutečně není náš cíl být nejlepší teď. Je třeba se dobře připravit a všechno skloubit, protože hlavní část sezony nás teprve čeká,“ dobře si uvědomuje.

Trenér jej nechtěl

Na konci minulé sezony dostal Brabenec mimořádně lukrativní nabídku z ruského Petrohradu. Z atraktivního angažmá ale nakonec sešlo. „Už jsem byl domluven s prezidentem i manažerem ruského klubu. Poté ale angažovali kanadského trenéra, který si přivedl své hráče. Doplatil na to třeba i Jan Platil, jenž podepsal v Petrohradu smlouvu, ale on ho přesto nakonec vyhodil,“ kroutí hlavou.


V ruském hokeji se točí obrovské množství peněz. „Třeba právě Petrohrad si může dovolit koupit prakticky kohokoliv. Právě proto asi můj přestup vyšuměl do ztracena, a už jsem se nepídil po tom, na čem to ztroskotalo,“ mávne rukou.

Život jde dál

S jeho psychikou to ale nijak nezacloumalo. „Nejsem nijak zatrpklý. Smlouvu mám v Budějovicích ještě na rok, takže pro mne se nic nezměnilo,“ nedělá z nevydařeného přestupu žádnou tragédii. „I když to samozřejmě byla nabídka finančně hodně zajímavá a peníze to byly podstatně větší, než jaké jsem měl třeba ve Švédsku. Ale život jde dál a není jenom o penězích. Ty se dají vydělat i jinak. Alespoň budu s rodinou, což je pro mne hodně důležité,“ tvrdí hráč, na něhož trenéři hodně spoléhají.