Se svým týmem se po sedmi kolech vyhřívá na samotném výsluní extraligové tabulky a radost může mít i v rodinném životě: v úterý se totiž stal potřetí otcem, když jeho manželka Jana porodila syna Honzíka.


V pátek nastoupí Brabenec spolu se svými spoluhráči v osmém extraligovém kole proti Kladnu. Začátek zápasu je v Budvar aréně v 17.30.


Byl jste osobně přítomen u porodu?
Ano.


Bylo to poprvé, nebo jste absolvoval příchod na svět i u svých dalších dvou dětí?
Byl jsem u porodu všech tří dětí.


Věděli jste dopředu, jestli budete mít kluka nebo holčičku?
Věděli jsme už dopředu z vyšetření plodové vody, že to bude kluk.


Jste rád, že máte druhého syna?
Když jsme měli první dceru, tak jsem hlavně chtěl, aby druhé dítě bylo kluk. Byli jsme rádi, že to tak dopadlo. Teď u třetího dítěte už nám to bylo celkem jedno.


Plánujete hlavně u kluků, že by se věnovali sportu, který máte v rodině zakořeněn?
Určitě chci, aby něco dělali a neseděli jenom doma na zadku. Na druhou stranu je nechci do ničeho konkrétního tlačit. Ať dělají to, co je bude bavit.


Proběhla v kabině nějaká alespoň malá oslava?S klukama z mužstva jsme chvilku poseděli v šatně. Trošku jsme syna zapili.


Pamatuje na narození potomka také sazebník týmové pokladny?
Myslím, že ne. Je na každém, jakou udělá oslavu. Klukům jsem koupil nějaké občerstvení.


Váš otec byl věhlasným basketbalistou, přesto hrajete hokej. Netlačil vás on právě pod vysoké koše?
Vůbec ne. Nikdy mne do ničeho netlačil. Já jsem na tom podobně a nechtěl bych děti nutit do nějakého konkrétního sportu. Nechám je, ať něco dělají, a časem se uvidí, co je bude bavit a půjde jim nejlépe.


Spadl z vás po narození syna určitý psychický tlak?
Na rodinné záležitosti samozřejmě myslím mimo led. Přímo při hokeji se na to myslet ani nedá. Tam jde všechno stranou. Pochopitelně jsem rád, že se to takhle povedlo a kluk i mamina jsou zdrávi. V soukromí je to lepší pocit, ale moje výkony na ledě to nijak neovlivňovalo.


Spokojenost musíte mít i v hokeji. Po sedmi kolech jste první v tabulce, když jste ztratili pouhé tři body.
Nechci to zakřiknout, ale je to hodně dobrý začátek sezony. Naplňujeme předsezónní předsevzetí a představy. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle.


V pátek hostíte jako vedoucí celek tabulky poslední Kladno. Nemůže to svádět k určitému podcenění papírově slabšího soupeře?
Myslím si, že podcenění určitě nehrozí. Kladno k nám přijede asi hodně bránit. Nebude to jako loni, kdy hrálo velice ofenzivní hokej. Potřebují se dostat do formy nějakým dobrým výsledkem a my pro to budeme ideálním soupeřem. Určitě přijedou hlavně bránit. Doufám, že se jim nezačnou dařit přesilovky, protože zatím je nehrají vůbec dobře. Snad jim to vydrží ještě v utkání s námi. My budeme hrát naši agresivní nátlakovou hru s napadáním a dobrým bruslením. Měli bychom vyhrát.


Kladno podle vás přijede především s obrannou taktikou, ale jinak je tento tým známý především svou útočnou hrou.
Herním způsobem nám Kladno vyhovuje, ale momentálně jse v situaci, že si k nám asi nemůže dovolit přijet hrát nějaký ofenzivní hokej. Momentálně ani nemají mužstvo na to, aby nás přehrávali nějakou ofenzivou. Jejich největší síla by mohla být asi právě v přesilovkách. Myslím si ale, že přijedou asi hodně zatažení. Byl bych hodně překvapen, kdyby přijeli s nějakou ofenzivní hrou.