Kritický byl pro Mountfield především úterní duel s Litvínovem. Domácí odehráli výbornou první třetinu. V této fázi zápasu zcela neškodného soupeře jednoznačně přehrávali a vedení 3:0 plně odpovídalo průběhu zápasu.


Podobný průběh měla i první část druhé třetiny. Zlom však nastal v polovině zápasu. Jihočeši nevyužili poměrně dlouhou přesilovku pět na tři a hned poté poprvé inkasovali. Ještě před druhou sirénou přišel druhý gól a když krátce po zahájení třetí třetiny Bahenský vyrovnal, dostali se svěřenci trenéra Ernesta Bokroše opět do hluboké deprese.


Nebyli schopni založit kombinační akci, prakticky se nedostávali do koncovky a žádný závěrečný nápor se vůbec nekonal. Prodloužení se odehrálo prakticky bez šancí. O bodu navíc tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli hosté úspěšnější.


Šťastní hosté
Litvínovští byli se ziskem dvou bodů maximálně spokojeni. „Po takové první třetině mohl naše vítězství čekat asi jen málokdo,“ připustil trenér Jaroslav Hübl. „Po bouřce v kabině jsme ve druhé třetině začali hrát trochu jinak. Dali jsme dva góly, postavili jsme se trochu na nohy a domácí znervózněli. Ve třetí třetině jsme sice nehráli nějaký excelnetní hokej, ale dotáhli jsme zápas na plichtu. Penalty už jsou loterií,“ řekl k utkání. Litvínov vyhrál na jihu Čech po třech a půl letech.


Domácí trenér Bokroš byl naopak rozčarován. „Možná to bude někomu připadat divné, ale i v naší kabině byla po první třetině bouřka. Upozorňovali jsme hráče na vstup do dalšího zápasu, což se bohužel také naplnilo. Náš výkon ve druhé a třetí třetině byl obrovským zklamáním. Takhle zpackat třetí domácí zápas je trestuhodné,“ zlobil se.


Také sportovní manažer Mountfieldu Jaromír Látal je po úvodu soutěže hodně rozhněvaný. „Se Slavií i Litvínovem jsme doma přišli o luxusní náskok. Druhé třetiny byly ve všech domácích zápasech z naší strany doslova trapné. Pokud se nevrátíme především k bojovnosti, která nás zdobila v minulých letech, tak nemůžeme být úspěšní,“ zlobí se.


Chybí obětavost
Látal chce vidět ve hře právě větší nasazení. „Postrádám v naší hře větší obětavost. Jeden spoléhá na druhého a pak je z toho profesorský hokej, se kterým nemůžeme uspět. Musí být u všech hráčů větší koncentrace na každé střídání. Mužstvo musí více pomoci Edovi Turkovi v brance,“ burcuje manažer.


Přijdou změny?

Žádné zásahy do kádru zatím Látal nechystá. „Jsou odehrána teprve čtyři kola. Počkáme ještě další tři a v příštím týdnu si situaci rozebereme. Pokud by nedošlo ke zlepšení, tak bychom ke změnám sáhnout museli,“ zdvihá Látal varovně ukazovák.


Jižv pátekčeká Mountfield těžký zápas na ledě vedoucí Plzně, která letos ještě neztratila ani bod. V neděli hostí doma Kladno (17) a hned v pondělí hraje v Pardubicích. „Mají tam potíže s halou, proto se hraje o den dříve. Nemáme s tím žádný problém, pro oba soupeře je to stejné,“ vysvětluje.

Více ohlasů na úterní utkání si přečtete ve čtvrtečním (18. 9.)Českobudějovickém deníku