Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Na první domácí výhru nestačilo vedení o tři branky

České Budějovice - Ani na třetí pokus nedokázali hokejisté HC Mountfield na domácím ledě zvítězit. S Litvínovem ve včerejším čtvrtém kole extraligy sice po první třetině vedli 3:0, přesto nakonec prohráli po samostatných nájezdech.

16.9.2008

Šimánek před brankářem Hüblem neuspěl, s velkým úsilím se mu snažil zabránit ve střele i olympijský vítěz Jiří Šlégr. Foto: Deník¨/ Václav Pancer

„Potřetí za sebou takhle zpackat domácí zápas, to už se nemáme nač vymlouvat a budeme muset situaci řešit,“ hněval se trenér poražených Ernest Bokroš. „Jsme šťastni za dva body. To už se nám v Budějovicích nepodařilo uhrát hodně dlouho,“ kontroval jeho litvínovský protějšek Jaroslav Hübl.

Slavnostně
Včerejší duel měl slavnostní úvod: kapitán Mountfieldu Petr Sailer převzal ocenění ke svému sedmistému extraligovému zápasu. Do domácí sestavy se vrátil uzdravený obránce Gřegořek, na marodce tak zůstává útočník Kotrla.

Domácí sehráli bezvadně první třetinu, kterou vyhráli 3:0 a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Už ve 3. min. Vak posunul kotouč Mertlovi, jenž obelstil obránce Skuhrovce a pod brankářem J. Hüblem poprvé protlačil kotouč do litvínovské klece. O čtyři minuty později předvedl krásnou kombinační akci domácí první útok. Na jejím konci opřel Veselý svou střelu do břevna. Blízko gólu byl po něm i Kůrka, Hübl zachraňoval jen s velkou dávkou štěstí.
V 15. min. se podruhé radoval Mertl, když v přesilovce dorazil Frolovu střelu od modré. Gólový účet první třetiny uzavřel Květoň, po jehož prostrčení mezi betony se musel litvínovský gólman červenat. Hosté měli jedinou větší šanci krátce před sirénou, ale spolehlivý Turek zlikvidoval Jánského nájezd i následné dorážky. „V první třetině byl náš výkon katastrofální. Nebránili jsme a na ledě bylo jedno mužstvo,“ připustil litvínovský kouč.

Od poloviny přišel stejně jako v předcházejících domácích zápasech obrat. Jihočeši promarnili půldruhé minuty trvající přesilovku pět na tři a poté přišel trest. Střelu na jihu Čech dobře známého V. Hübla ze 32. min. stačil Turek vyrazit, ale na Černého dorážku už byl krátký. Právě V. Hübl o čtyři minuty později pohodlně vybruslil zpoza branky a snížil na rozdíl jediného gólu. “Domácí zápasy jsou pro nás jako špatný sen. Opět jsme prohráli druhou třetinu 0:2,“ bědoval Bokroš.

Domácí hokejisté se až příliš báli o výsledek zápasu a v úvodu závěrečného dějství přišel trest v podobě vyrovnání. Bekhendovou střelou překonal Romana Turka Bahenský. Mountfield zvedal hlavu jen těžko. Pomohla mu až přesilovka, ve které skončila těsně vedle Hřebejkova dorážka. Žádný závěrečný tlak se ale nekonal, a tak zápas dospěl do prodloužení. „Náš výkon ve druhé a třetí třetině byl obrovským zklamáním,“ zlobil se po utkání trenér Bokroš.

Pětiminutovka nastavení se odehrála až na střely Tomana a na druhé straně Černého prakticky bez šancí, takže rozhodovaly samostatné nájezdy. Na domácí straně byl úspěšný pouze Duda, zatímco za hosty V. Hübl a Jenáček. Hostující lavička překvapila nasazením brankáře Fraňka do druhé série nájezdů. „Byl to risk, ale když dostal kluk první gól, tak jsme to zkusili a vyšlo to. Oba gólmany považujeme za vyrovnané,“ vysvětlil Hübl senior.

Autor: Pavel Kortus

16.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

V Dasném se opravuje kanalizace. Průjezd obcí to komplikuje.

Přes Dasný jedeme o víkendu bez omezení

AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Volby v Gymnáziu Česká

České Budějovice - Volební okrsky číslo jedna a dvě jsou v Českých Budějovicích tradičně v Gymnáziu Česká, pár kroků od radnice. Podle ředitele gymnázia Antonína Sekyrky se hlasuje vždy ve zvýšeném přízemí.

Při fotbalu dojde i na zážitek s policií

České Budějovice – Policisté se zúčastní jako hosté sobotního fotbalového utkání na stadionu SK Dynamo České Budějovice.

Na zápase v Havířově je nejhorší dlouhá cesta, směje se gólman Petr Kváča

České Budějovice – Třetí venkovní zápas v řadě čeká v první WSM lize hokejisty ČEZ Motoru. V sobotu se představí v Havířově (17.30). „Nejhorší je ta dlouhá cesta,“ usměje se gólman Petr Kváča (20 let).