Hokejisté Plzně zvládli i pátý zápas v nové sezoně. V pátek si Lasselsberger poradil s Českými Budějovicemi, zvítězil vysoko 9:4 a na první příčce má plný počet bodů.


Do utkání vstoupili Plzeňští výborně. Ve 3. minutě už vedli, když trestné střílení nařízené za faul na Straku proměnil Vlasák. Jihočeši ale rychle srovnali hru a zásluhou Humla i skóre. Do konce třetiny dokázali odpovědět i na druhou branku domácích.


Ve druhé třetině měl naopak více ze hry Mountfield a krátce po polovině zápasu je poslal do vedení Gulaš. „Po první vyrovnané třetině nás hosté zatlačili do hluboké defenzivy. Vytvořili si hodně šancí. Naštěstí pro nás neodskočil o dva góly, to by se asi zápas vyvíjel jinak,“ říkal po utkání asistent trenéra Lasselsbergeru Plzeň Milan Razým. Po nevyužitých šancích Jihočechů šla Plzeň dokonce do vedení. Ve 35. minutě se trefil Důras, ve 39. rozjásal opět zaplněný plzeňský stadion Fabuš. Ale ne nadlouho. V poslední minutě druhé části srovnal Kůrka.„Budějovice byly ve druhé třetině rychlejší, měly více sil. O výsledek jsme měli i trochu strach,“ přiznal Razým.


Ve třetí třetině ale přišla plzeňská smršť. Během šesti minut dali domácí čtyři góly a bylo rozhodnuto. „Jsme rádi, že se nám kromě první lajny dařilo i druhému útoku. Samozřejmě jsme velmi spokojeni,“ dodal Razým. „Kdybych mohl hodnotit jen dvě třetiny, bylo by to dobré. Ale takhle se radši vyjadřovat nebudu,“ nebylo do řeči trenérovi hostů Ernestu Bokrošovi. Zápas zlomil začátek třetí třetiny. Plzeň odskočila ve vyrovnané bitvě o dva góly. Nejprve se při hře čtyři na čtyři ujala nádherná kombinace obránce Hudce a střelce Důrase, který po křižné přihrávce zblízka zavěsil pod horní tyč. Pak dostali domácí šanci hrát půlminutu převahy pět proti třem. Obránce Benák se bez přípravy opřel do puku, při střele sice zlomil hokejku, ale nepovedená rána oklamala gólmana Kováře a zapadla k levé tyči. Pak už to byla exhibice lídra tabulky.


Turek měl horečku
Pro brankáře Jakuba Kováře se jednalo o krutý extraligový křest ohněm. „Turek měl horečku, ale brankář z juniorky s námi jet nemohl, takže byl připraven na střídačce. Ale i z toho důvodu jsme gólmany nestřídal a Kovář si to proto musel vypít sám,“ vysvětlil Bokroš. Již zítra čeká českobudějovický celek další extraligový duel, ve kterém budou v Budvar Aréně hostit od 17 hodin Kladno a hned v pondělí jede do Pardubic.