Premiéra proti K. Varům se mu ale vydařila na výbornou, třiadvacetiletý gólman si připsal 31 úspěšných zákroků a dokonale vygumoval střelce Energie. Jihočeši se tak stali prvním týmem, který si z Karlových Varů odvezl všechny tři body za vítězství 2:0.


„Povedlo se mi vychytat nulu a ještě jsem si zachytal. Z mé strany byla spokojenost velká,“ radoval se po zápase.
Chábera věděl od středečního tréninku, že se na západě Čech postaví do branky. „S trenérem gólmanů Láďou Gulou jsme celý týden dělali cvičení na jejich způsob hry. Bylo dobře, že jsme to věděl dopředu,“ chválil si.


Karlovy Vary patří k Cháberovým oblíbeným týmům. „Je to asi shoda okolností, ale je fakt, že ve Varech jsem vždycky chytal já. Spíše je to ale skutečně náhoda,“ míní. Žádný přesný program zápasů pro silnou dvojici brankářů Turek – Chábera prý neexistuje. „Trenéři se vždycky před zápasem rozhodnou, koho postaví,“ dodává na vysvětlenou.

Na Vary umí

Když nastoupil od začátku Chábera proti K. Varům, tak Jihočeši nikdy neprohráli. Pomohl svému týmu v výhře na západě Čech loni i předloni, v sezoně 2005/06 udržel jednou i čisté konto. „Navíc doposud se Romanovi dařilo, tak nebylo třeba brankáře střídat,“ přidal Chábera další důvod, proč se mezi tři tyče dostal až v polovině základní části.


V předešlých dvou sezonách odchytal v základní části extraligy vždy 22 duelů, letos se ale v přípravě zranil a bylo jasné, že tolik šancí nedostane. „Když jsem se zranil, tak jsem si říkal, že první kolo asi nestihnu. Po prvním zápase už jsem zdravý byl, ale nebyl jsem rozchytaný. Je ale fakt, že když se mi to stalo, tak jsem nepředpokládal, že bych začínal účinkovat až v polovině sezony,“ přiznal brankář, jenž měl poraněné koleno.


Před pátečním duelem se Chábera rozchytával v prvoligovém Mostě. „Bez toho nejde do extraligy naskočit. Byl jsem vděčný, že mi Most umožnil startovat za ně,“ uvedl českobudějovický gólman.


Páteční duel byl pro oba brankáře o to náročnější, že to bylo dlouho 0:0 a čekalo se na první gól. „Člověk si to v takové vřavě nepřipouští. Říkal jsem si, že musím držet kluky dokud to půjde, držet nulu a oni nějaký gól dají,“ přiznal. Minulý zápas přitom skončil přestřelkou, v normální hrací době to bylo 5:5 a musely rozhodnout až samostatné nájezdy. „To jsme si nepřipomínali. Říkali jsme si ale, že určitě budou domácí chtít jezdit do brejků, jako to dělali u nás. Dnes jsme si je ale pohlídali, měli jen jeden nebo dva a ty neproměnili,“ pochvaloval si Chábera obrannou činnost svých spoluhráčů.

Pomohlo štěstí

Ve 45. minutě mu musela pomoci při Dubnově střele horní tyč, to však pro něj nejsložitější moment nebyl. „Tu tyčku jsem vůbec neviděl. Přede mnou přejeli dva hráči a najednou to cinklo. Nejhůře mi bylo asi při nájezdu Skuhravého, po kterém šla ještě dorážka. Šlo mi to jen do lapačky,“ dodal Chábera.


Výhra hostí prý byla zcela zasloužená. „Při přesilovkách měl soupeř docela tlak. Stojí tam ti dva čahouni (Skuhravý a Kumstát – pozn.), kteří tečují puky. Několik složitých zákroků tam bylo, ale do moc šancí jsme je nepustili,“ tvrdí. „Za tři body jsme samozřejmě rádi a podle mého byly určitě zasloužené.“