Dorostenci vyhráli ve Vsetíně,

České Budějovice -Dorostenečtí hokejisté HC České Budějovice poprvé v této extraligové sezoně zavítali na led svých soupeřů, kde si vedli se střídavými úspěchy.

17.9.2008

Ilustrační foto.Foto:

VSETÍN – HC ČB 3:5 (2:2, 1:1, 0:2), za hosty Švihálek 3, Babka, Zvoník. Neurovnanou hrou především v obranné fázi Jihočeši v úvodní třetině umožnili Valachům, aby s nimi hráli vyrovnanou partii. „V závěrečné třetině jsme dvěma góly potvrdili roli favorita, ke spokojenosti však bylo daleko,“ tvrdí Soudkův asistent u kormidla dorostu HC ČB Václav Červený.

ZLÍN – HC ČB 5:1 (4:1, 1:0, 0:0), za hosty Švihálek. Domácí, kteří by měli patřit mezi favority soutěže, svou kontaktní hrou nedovolili soupeři, aby se v zápase vážněji prosadil. O osudu utkání rozzhodla hned úvodní třetina. Zlín se doma předvedl jako silné mužstvo. „Čekáme, zda se nám vedle Sedláka a Švihálka rozstřílejí další hráči,“ říká Václav Červený.

Autor: Michael Kalinics

17.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ministerstvo chystá prezentaci kvůli dálnici D4 v úseku Příbram - Písek

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Představíme prvňáčky ze Základní školy ve Strýčicích a Základní školy Nerudova

Druhé kolo voleb: v Týně už vydali nové průkazy

Českobudějovicko – Sotva skončilo první kolo prezidentských voleb, začaly přípravy na kolo druhé. V Týně nad Vltavou už například vydali podle vedoucí odboru vnitřních věcí Jany Havlíkové nové voličské průkazy. Svědčí to o velkém zájmu občanů vybírat hlavu státu.

Auto skončilo v rybníku. Vytahovat jej musel jeřáb

Táborsko - Poblíž Sudoměřic u Bechyně došlo v úterý kolem sedmé hodiny k dopravní nehodě, při níž skončil osobní automobil v rybníku.

Divadlo U Kapličky uvádí znovu Světáci

České Budějovice - Ve středu 17. ledna představí v Divadle U Kapličky premiéru hudební komedie Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského Světáci divadelní spolek Josefa Kajetána Tyla.

Richarda Nejezchleba překřtili jeho noví spoluhráči z ČEZ Motoru na Rohlíka

České Budějovice /ROZHOVOR/ – Měl by výrazně posílit ofenzivu hokejistů ČEZ Motoru v klíčové závěrečné fázi sezony. Útočník Richard Nejezchleb (23 let) přišel na hostování do konce sezony z Litvínova a odehrál zatím jeden zápas doma s Přerovem (3:1). Ve středu jeho nový tým vstupuje do závěrečné čtvrtiny základní části WSM ligy domácím zápasem s Litoměřicemi (17.30).