Hokejový dorost HC Č. Budějovice je na nohou. V sérii hrané na dva vítězné zápasy dnes hostí v osmifinále extraligy Mladou Boleslav!

Jana Trummera zároveň čeká první play off v roli extraligového kouče.

V rozjeté sezoně si Trummer o soutěž polepšil: „zdědil“ tým po šéftrenéru mládeže Karlu Soudkovi, jenž povýšil do juniorů.

V loňské sezoně jste dělal v krajském přeboru u B dorostu asistenta Jaroslavu Liškovi. Napadlo by vás, že neuplyne ani rok a povýšíte do extraligy dorostu?
Ani ve snu! Ale dostal jsem nabídku a byl jsem za ni moc rád. Přijal jsem ji, je to pro mne výzva do další hokejové práce.

Béčko ale vedlo ligu, neodcházel jste tudíž od týmu s těžkým srdcem?
Přechod nebyl jednoduchý, byli jsme na něco zvyklí a soutěž jsme měli dobře rozehranou. Těší mě, že tým dotáhl sezonu do vítězného konce. Když jsem odcházel, měl náskok deseti bodů, ligu nakonec vyhrál. S novými kluky v extraligovém dorostu jsem se brzy seznámil a naše spolupráce je taky dobrá.

Povězte, je v dorostu velký rozdíl mezi ligou a extraligou?
Mezi soutěžemi je to vždy rozdíl o stupeň, i tady je znát. V utkáních je největší rozdíl v rychlosti a nasazení.

Čeká vás play off, první zápas doma s Boleslaví. Jaký máte z týmu pocit? Jste dobře připraveni?
S asistentem Václavem Červeným jsme udělali dost práce, takže tým by měl být na play off dobře připraven. Za dobu, co spolu tým vedeme, jsme v základní hrací době prohráli jen jednou, a to právě s Mladou Boleslaví, takže jí máme co vracet. K dispozici máme kompletní kádr, s nímž jsme hráli celou soutěž.

Sledujete, že výkonnost týmu graduje a v play off ukáže nejlepší hokej, jaký umí?
Dá se to tak říct, já klukům stoprocentně věřím. V základní části jsme se několikrát přesvědčili, že dokážeme porazit týmy ze špičky. Proto jsem přesvědčen, že v této kategirii se dá uspět s každým soupeřem. Záleží jen na nasazení. Věřím, že v play off výkony zopakujeme.

Sérii začínáte doma, to by mohla být výhoda, ne? Pokud vyhrajete, soupeř v odvetě musí stav zápasů vyrovnat, jinak mu končí sezona!
Taky si myslím, že by to mohla být výhoda. Na druhou stranu každý doma hraje s tím, že musí vyhrát, a to může být svazující. Když se vám ale zápas povede, tak je to výhoda.