Ale dorostenci je zvládli a odmítli, že by se o ně na sklonku roku pokoušela krize. Jak v pátečním duelu doma se Slavií, tak v sobotu na ledě vedoucího celku tabulky dokázali vyhrát, a to i přesto, že trenéři Soudek s Červeným museli doplnit sestavu o mladé hráče.

HC ČB – SLAVIA 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) – K vidění byl zajímavý hokej. Jihočeši byli od prvních minut aktivnějším týmem. Ve druhé třetině za stavu 2:0 nabídli zbytečnými fauly soupeři přesilovku pět na tři, kterou Slavia využila.

Na kontaktní branku však HC ČB odpověděl nejlépe, jak mohl – gólem Sumerauera.
Slávisté nesložili zbraně a ve třetí třetině znovu snížili na rozdíl branky. „Těsný dílčí výsledek náš tým nerozhodil a dvěma brankami v závěru jsme pojistili zasloužené vítězství,“ radoval se Soudkův asistent u kormidla HC České Budějovice Václav Červený.

Útočník Bernat, povolaný ze žáků, vstřelil svůj první gól v extralize. Branky HC ČB: Jáchym, Bernat, Sumerauer, Marek, Javůrek.

PLZEŇ – HC ČB 1:2 na sam. n. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0) – Vedoucí celek extraligy má ve svém středu řadu mládežnických reprezentantů a ukázal, že disponuje značnou ofenzivní silou. „V první a druhé třetině nás Plzeň přehrávala,“ přiznává Václav Červený.

Lídr doma vedl

Domácí hokejisté využili přesilovou hru, po dvou třetinách Jihočeši v čele s výborně chytajícím brankářem Hnízdilem prohrávali 0:1.
V závěrečné části Českobudějovičtí ve snaze vyrovnat zmobilizovali síly a aktivita byla na jejich straně. Plzeň jako by se začala bát o výsledek a dvě minuty před koncem obránce Makovský povedenou střelou zaslouženě srovnal skóre.

Protože v prodloužení branka nepadla, musely určit vítěze až samostatné nájezdy. V sedmém nájezdu rozhodl zápas Jihočech Sumerauer.
„Mladí hráči, kteří přišli zacelit díry v sestavě, nás mile překvapili,“ poznamenal asistent trenéra Václav Červený.

Před vánoční přestávkou se dorostenci HC ČB představí dvakrát na domácím ledě: v pátek přivítají Kladno (17.30), v sobotu Litvínov (12.30).