HC ČB – HR. KRÁLOVÉ 4:3 na sam. (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0), za domácí Seidl, Marek, Jáchym.
Hosté od začátku potvrzovali pověst nepříjemného soupeře, kterého zdobí bojovná morálka, a tak se v Budvar aréně hrál rychlý a důrazný hokej.

Královéhradečtí však někdy neudrželi svou horlivost na uzdě. „Za nečisté zákroky zaplatili vyloučeními a vyrovnávací brankou na 3:3,“ líčí Soudkův asistent u kormidla HC ČB Václav Červený.

Ačkoli ve třetí části šli hosté vítězství více naproti, bezbrankový stav odolal, gól nepadl ani v prodloužení.

Hokejové penalty

Vítěze určily až samostatné nájezdy. „Penaltový závěr není v této sezoně naší silnou zbraní,“ obával se asistent Červený, ale tentokrát Českobudějovičtí hokejové penalty zvládli. Brankář Hrubec nepustil za svá záda ani puk, kryl všech pět nájezdů. Z hráčů jako jediný uspěl domácí útočník Heřman.

K. VARY – HC ČB 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) – Pohled na domácí sestavu jako by Jihočechy přesvědčil, že v Karlových Varech bez problémů vyhrají.
Ale zmýlili se. V první třetině trestuhodně promarnili několik brankových příležitostí. „Hlavní příčinou byly naše nekoncentrovanost a malý důraz v koncovce,“ podotkl Václav Červený.

Ve druhé třetině se mladý domácí celek zbavil ostychu a s nadšením bojoval o každý puk. „S kolegou Soudkem jsme v této fázi marně hledali hráče, kteří by obraz hry změnili,“ přiznává Václav Červený.

První gól Jihočeši inkasovali v oslabení, druhý v nástupu do třetí třetiny, ve které pokračovali v matném výkonu. „Vítězství soupeře bylo zcela zasloužené,“ sportovně uznal českobudějovický asistent.

V dalším dvoukole se dorostenci HC ČB střetnou v extralize s pražskými „S“: v pátek večer přijede na jih Sparta (začátek v 17.30), v sobotu Jihočeši nastoupí na Slavii.