Kompletní pětice – brankář Hnízdil, obránci Jáchym, Makovský a útočníci Marek, Sumerauer a Heřman – má pomoci B týmu, který v Českém Krumlově usiluje o postup.

Cesta do I. ligy vede přes vítězství v krajském přeboru a úspěch v kvalifikaci. Ta je pro Jihočechy velkou neznámou, a proto neponechali nic náhodě. „Neví se, kdo a v jakém složení v kvalifikaci nastoupí, Chrudim možná posílí hráči z Pardubic, takže už před sezonou jsme se rozhodli, že béčko v této fázi posílíme,“ vysvětluje šéftrenér mládeže HC České Budějovice Karel Soudek změny na soupisce obou týmů.

Vybraní hráči, a jsou to ti nejlepší, se připravují na budějovickém ledě s juniory. Aby neztratili zápasový rytmus, budou hájit barvy Krumlova v I. lize juniorů a před kvalifikací dvakrát nastoupí za béčko dorostu. „Už v průběhu sezony jsme poslali do Krumlova obránce Štěpána, protože v extralize by nedostal tolik příležitostí,“ doplňuje Soudek seznam posil o další jméno.

V pátek s Plzní

Dorost HC ČB se pokusí vypořádat s oslabením už v pátek doma proti Plzni (12.30). Opory se rozloučily minulý týden na Slavii. „A to velmi dobrým výkonem!“ zdůrazňuje Karel Soudek, jehož tým obrátil ve třetí třetině skóre a vyhrál 2:1.

Trenéři dorostu museli stáhnout tři hráče z hostování v Písku, kde doposud hráli první ligu, a sáhli také do 9. třídy HC ČB. „Máme velké problémy dát mužstvo, které bylo konsolidované, dohromady. Ale věřím, že hráči, kteří zůstali, se pokusí své spoluhráče důstojně nahradit,“ říká kouč, jenž lituje, že reprezentační přestávka nepřišla o dvě kola dřív. „Škoda, měli bychom více času si společně zatrénovat a zapracovat nové hráče do systému.“
V týdnu se zranil Jank, Švihálek s Bernatem reprezentovali Jihočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže ve Zlíně a dnešní duel s Plzní nestihnou.
Zítra dorost jede na Kladno.