Svěřenci trenéra Lišky zdolali Dvůr Králové – Náchod 6:4 (0:2, 1:2, 5:0). O svém vítězství Jihočeši rozhodli až drtivým finišem ve třetí třetině. Do té doby sice měli územní převahu, ale soupeř pozorně bránil, rychle vyrážel do protiútoků a brejkové situace šikovně zakončoval góly.

Na domácích holích byla patrná nervozita, uklidnění pochopitelně nepřinesl ani první inkasovaný gól. „Ale kluci moc chtěli a hrálo se na jednu bránu,“ popisuje Liška, jenž reagoval na nepříznivý stav rasantním zásahem do sestavy. „Dohrávali jsme na dvě pětky,“ podotýká kouč. Hráči, kteří dostali důvěru, zaslouží poklepání po ramenou. „Sumerauer a další hráči, kteří nás přišli pro kvalifikaci posílit, utkání rozhodli. Rozházeli jsme je do dvou pětek, abychom lépe rozložili síly. A chytli se, vstřelili důležité góly,“ chválí Jaroslav Liška, navýsost spokojený s vývojem poslední třetiny, kterou Českokrumlovští na svém stadionu zcela ovládli. „Zvládli jsme ji kondičně i silově, měli jsme převahu,“ libuje si budějovický manažer mládeže.

Premiéra ukázala, že úroveň soupeřů v kvalifikaci je na podstatně vyšší úrovni než v krajském přeboru, kde mladíci našli za celou sezonu jediného přemožitele – Soběslav. „Pro nás je to poučení,“ zdvihá prst Liška. „V pátek nás čekají Litoměřice, které mají taky posily; doplnili je kluci z Ústí. Znovu se utkáme s kvalitním soupeřem, ale domnívám se, že úvodní nervozitu jsme už ze sebe setřásli a víme, co nás čeká,“ je Liška po úspěšné premiéře optimistou. I proto, že v týmu vládla během utkání dobrá atmosféra. „Závěr zápasu byl moc pěkný, a když jsme minutu před koncem dali po blafáku šestý gól, byla velká euforie! Kluci žili zápasem jako tým, a to je dobře,“ cení si Jaroslav Liška.

Hlavní trenér sledoval oba soupeře ve skupině při pátečním vzájemném utkání. „Litoměřice prohrály ve Dvoře Králové 4:5 a potvrdilo se, že soupeři to nejsou vůbec špatní. Hrají rychle do útoku, umějí si dát přihrávku v situaci dva na jednoho. Jsou to bojovné a kompaktní celky, hlavně Dvůr Králové,“ ověřil si Liška, když byl v pátek na výzvědách, a hned v neděli jeho dorostenci otestovali sílu Dvora Králové na vlastní kůži . . .

Baráž pokračuje v pátek


„Litoměřice mají tým s podobně ofenzivním pojetím. Znovu si musíme dát pozor, aby nám vytažení útočníci soupeře neujížděli do brejků, protože přečíslení nás v neděli trápila nejvíce,“ upozorňuje kouč béčka Jaroslav Liška.


Branky Č. Krumlova: Sumerauer 3, Heřman 2, Babka,