Výběr kouče Jaroslava Lišky vyhrál poslední dva zápasy: v pátek venku s týmem Dvůr Králové / Náchod 5:0, v neděli doma s Litoměřicemi 8:0!

Hnízdil s nulou

„Povedlo se. Hráči zmobilizovali síly, i Hnízdil v brance, od gólmana to začínalo,“ chválí Liška brankáře, jenž přišel s pětkou hráčů do pole jako posila z extraligového dorostu, a proto zákonitě cítil za výsledky velkou odpovědnost.

Litoměřicím Jihočeši oplatili porážku z prvního vzájemného utkání. „V první třetině to tak úplně jednoznačné nebylo. Soupeř měl šance, my taky, ale gól jsme nedali. Ale pak jsme využili dvě přesilovky a po třetím gólu jsme domácí utkání ovládli,“ libuje si trenér Jaroslav Liška, jenž našel pro klíčové boje ideální sestavu, a ta se mu odvděčila hlavně zlepšeným výkonem v obraně. „Moc nám pomohli kluci, kteří přišli z extraligy dorostu, a jsem rád, že se k nim přiřadili i ti, co jsem trénoval celou sezonu. Složili jsme tři pětky, které začaly hrát daleko lépe v obraně a dokázaly dvě poslední utkání vyhrát,“ raduje se Jaroslav Liška.

Nedělní duel na ledě Slavoje udělal tečku za kvalifkací. „Kluci si to užili. A zaslouženě. Divácká kulisa byla pěkná, hráče přišli podpořit rodinní příslušníci, známí, kamarádi. Myslím, že to bylo fajn. Dohrát sezonu tam, kde jsme ji začali, bylo dobré rozhodnutí,“ tvrdí budějovický manažer.

I když dorostenci vybojovali soutěž jako HC Český Krumlov, v lize se objeví pod názvem jiného klubu. „Máme dohodu s Českým Krumlovem, že nám soutěž přenechají, a my se v ní zaregistrujeme jako HC Mountfield B,“ vysvětluje Liška, jenž o existenci béčka dorostu velice usiloval.

„Slibuji si od něj, že dostane prostor víc hráčů, kteří odcházejí nebo končí v žákovské kategorii. Mužstvo využijí i hráči, kteří přijdou z regionu do Českých Budějovic studovat. A během sezony se tým může prolínat s extraligovým áčkem,“ upozorňuje Liška, že trenérům A dorostu se otevírají nové možnosti, jak během extraligového ročníku reagovat na situaci v kádru. „A další velice dobrý bod je ten, že hráči deváté třídy, kteří mají přecházet ze žáků, si mohou už během sezony v jednotlivých zápasech vyzkoušet úroveň dorosteneckého hokeje,“ podotýká manažer budějovické mládeže Jaroslav Liška.