Dorost zatím tři zápasy vyhrál a dva v základní hrací době prohrál. Jednou podlehl v prodloužení, bral tedy bod. Dva dobře rozehrané zápasy podle trenéra Karla Soudka dorost ztratil zbytečně. „Zatím nás sráží chyby jednotlivců,“ tvrdí. Start do nové sezony prý nepovažuje za úplně optimální. „Spokojenost je spíš menší,“ říká kouč a vysvětluje proč: „Jednak jsme některá utkání neodehráli podle představ, jednak nás postihly nemoci a zranění.“

Zraněné koleno vyřadilo na dlouhou dobu ze hry obránce Štěpána, jenž se v říjnu podrobí operaci vazů. Jiné hráče skolila chřipka nebo angína. „Naše výkony to mohlo ovlivnit, ale vymlouvat se na to nechceme. I tak jsme měli některé zápasy odehrát trochu lépe,“ prohlašuje šéftrenér českobudějovické mládeže.

Mezery vidí v přístupu mladých hokejistů, u kterých vidí malý hlad po vítězství. „Musejí chtít vyhrávat, ne se jen zúčastnit! Pokud se nám trenérům podaří natlačit tohle hráčům do hlavy, mohli bychom výsledky uhrát,“ je přesvědčen hlavní trenér dorostu HC ČB Karel Soudek.

V pátek Jihočeši nastoupí na ledě Opavy.