Tým HC Č. Budějovice hraje dnes v Liberci. Zítra se představí doma proti Mladé Boleslavi (12.30). Mladíci mají za sebou pondělní porážku v Budvar aréně, kde nestačili na Karlovy Vary (2:4). Podle asistenta trenéra Václava Červeného ani jeden tým neměl v zápase výrazně navrch. „Ve dvou věcech nás ale soupeř předčil,“ přiznává Červený. „Za prvé Vary byly daleko agresivnější a tento styl hokeje nám tradičně moc nevyhovuje.

Za druhé měly ve svém středu velmi dobrého hráče, který dal tři branky, a tím zápas prakticky rozhodl,“ má Václav Červený na mysli reprezentanta do 16 let Martina Frka. Ten vstřelil v jedenadvaceti zápasech už 24 góly. „Ze statistik jsme věděli, že patří ke špičkovým hráčům extraligy dorostu, přesto se dokázal prosadit. Podal u nás mimořádný výkon. Svou nedůsledností jsme mu to umožnili,“ konstatuje Soudkův asistent na střídačce HC České Budějovice.

Pro Jihočechy je nepříjemné, že se jim v utkání proti Liberci zranil útočník Michal Švihálek. Nejproduktivnější člen týmu má koňara a nejbližší zápasy určitě vynechá.