K. VARY – HC ČB 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) – Karlovy Vary nepatří zrovna k oblíbeným soupeřům Jihočechů. „Jejich hra se vyznačuje důrazem, aktivitou v osobních soubojích, „a to je nám nepříjemné,“ vysvětluje asistent Václav Červený.

Tentokrát se však mladíci na neoblíbeného soka vytáhli! Od 5. minuty vedli, v přesilovce otevřel skóre Sekera. „Rychlá vedoucí branka nás ale trochu uspala a domácí ve snaze vyrovnat začali být nepříjemní,“ připustil Červený.

Až v polovině druhé třetiny se hosté vymanili z tlaku a ve 39. min. jim útočník Přibyl vrátil vedení překvapivou střelou na 2:1. V úvodu třetí části Jihočeši nevyužili přesilovku pět na tři. „Celou třetinu se hrál důrazný hokej se šancemi na obou stranách a s jistými zákroky brankářů,“ kvitoval Václav Červený úroveň utkání. Na konci zápasu jeho tým přežil oslabení a v závěrečné power play Sedlák do opuštěné branky pečetil cennou výhru. „Byla to vydařená odveta,“ liboval si Soudkův asistent Václav Červený.

Hostům stále ještě chyběl zraněný útočník Švihálek (těžký koňar). V domácím dresu zase nenastoupil střelecky disponovaný Frnk, jenž na jihu Čech výhru Karlových Varů zařídil. Talent byl přeřazen do juniorky.

V pátek dorost HC ČB jede bojovat o body do Písku.