V extralize bodovali v obou utkáních a vyhlížejí play off. „Se vší pravděpodobností odehrajeme první zápas play off na domácím ledě,“ říká asistent trenéra Václav Červený.

HC ČB – SLAVIA 2:3 p.p. (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1), za domácí Heřmánek, Švihálek. Domácí rozehráli utkání se zbytečným respektem a po individuálních chybách v obranné fázi museli dotahovat dvoubrankové manko. Ve druhé části svěřenci trenérů Trummera a Červeného převzali iniciativu a byli lepším celkem, jenže branka z hole obránce Heřmánka byla slabým vyjádřením velké herní převahy. Ve třetí třetině Slavia začala důsledně bránit jednobrankové vedení. „Naše vůle uspět byla v této části zjevná a útočník Švihálek vyrovnal,“ líčí asistent trenéra HC ČB Václav Červený, jenž si úroveň zápasu pochvaloval, přestože jeho tým v prodloužení obdržel rozhodující gól a odcházel jako poražený. „Byl to velmi kvalitní a zajímavý zápas,“ zdůraznil. Slavia rozhodla o své výhře ve hře tří proti třem.

KLADNO – HC ČB 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), branky Předota, Švihálek, Bernat. Na ledě třetího celku tabulky se České Budějovice ujaly vedení brankou z přesilovky, kterou využil obránce Předota. Dobrý vstup do utkání Jihočechy povzbudil. Předváděli bojovný výkon, podepřený výborným Bláhou v brance, který nedovolil Kladnu skórovat. Ve 36. minutě dal Švihálek uklidňující druhý gól Jihočechů. V závěrečné třetině domácí vyvinuli velkou snahu o vstřelení kontaktní branky, ale zapomínali na zadní vrátka. Toho využil z protiútoku Bernat a zvýšil na 0:3. „Zasloužené vítězství potvrdilo fakt, že s bojovností a herní disciplínou se dá uspět i proti kvalitnějšímu soupeři,“ poznamenal Václav Červený.